Úterý 21. listopad 2017
Svátek má Albert
Archivováno

Kadaň – Kadaňská knihovna slaví! V úterý 10. ledna uplyne přesně 70 let od jejího založení.

Ilustrační foto. Zdroj: Knihovna Kadaň

Na všech odděleních knihovny bude zahájena výstava Knihovna – včera a dnes, která představí knihovnictví ve zcela novém světle. Těšit se můžete třeba na knihovnické rekordy – víte, jak vypadá nejmenší knihovna na světě? A která kniha se nejvíc krade? A nebo jaká je vůbec nejdelší kniha na světě? Zájemci se budou moci podívat i jak vypadaly nejstarší knihovny světa a kdy vznikaly.

Návštěvníci si prohlédnou také originální sbírku fotografií a dokumentů zachycujících historii kadaňské nihovny. Mezi 14. a 17. hodinou se děti budou moci vyfotit s Maxipsem Fíkem. A po celé odpoledne bude v oddělení pro dospělé připravené pohoštění, navíc všichni čtenáři dostanou stylovou záložku. Na sedmnáctou hodinu je připravena beseda s vrakovým potápěčem Jindřichem Böhmem, mezinárodně uznávaným hledačem potopených tajemství.

Oslavy ale lednem nekončí. Výstava v knihovně potrvá až do března. V průběhu března také knihovna dostane další narozeninový dárek – dočká se tolik očekávané rekonstrukce chodby a vstupních prostor.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací