Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Most, Chomutov - Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu krádeže a porušování domovní svobody ve spolupachatelství 20letého muže z Chomutovska a 21letou ženu z Prahy. Ti měli krást v cizím bytě v Mostě.

Údajně se znají jen od vidění a náhodou se potkali na ulici. Prý jim byla zima a tak u jednoho panelového domu vyzkoušeli domovní vstupní dveře. Jedny nebyly uzamčené. Vstoupili do domu a procházeli patra. V jednom poschodí našli svazek klíčů.

"Vyzkoušeli je hned u bytu, a protože pasovaly, vstoupili dovnitř cizí domácnosti. Z bytu měli odcizit parfémy, dámské kabelky, tablet a další věci včetně hotovosti. Poškozenému majiteli zanechali hmotnou škodu ve výši téměř 30 tisíc korun," popisuje mluvčí policistů Ludmila Světláková.

Na druhý den se obviněná vydala s kamarádkou do bytu podívat znovu, ale již neuspěla. Z chodby měly ženy odnést jen mycí prostředky bez hodnoty.

Muž je stíhán na svobodě, obviněná je ve výkonu trestu. Soud může obviněné dvojici uložit až tříletý trest odnětí svobody. Oba byli již pro majetkové delikty odsouzeni.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz