Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Chomutov - Dvakrát týdně uklízejí pracovníci technických služeb všechny podchody v Chomutově. V létě navíc umývají zdi a podlahy, aby je zbavili zápachu. Přesto si mnozí z nás, když jimi procházíme, zacpáváme nosy.

“Podchody slouží mnoha lidem jako odpadkový koš či veřejná toaleta. Přestože podchody dvakrát v týdnu uklízíme, pokaždé tam jsou další odpadky, rozbité lahve a podobný nepořádek. Snažíme se tedy tato místa neustále dávat do pořádku, aby lidé procházeli čistým prostorem,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

Pracovníci organizace uklízejí podchody vždy v pondělí a v pátek, vyčistit jeden podchod trvá zhruba třicet minut. „Většina úklidu probíhá ručně. V první řadě se zametají schody, které jsou znečištěny nejčastěji nedopalky od cigaret. Poté zaměstnanec uklízí samotný podchod, kde zamete veškerý,” uvedl vedoucí provozovny dopravy a čištění města Samir Kharboutli.

V letních měsících se stává, že podchod si kdosi splete s veřejným záchodkem a prostorem se pak line nepříjemný zápach. Pracovníci pak musí zdi a podlahy umýt za pomoci kropícího vozu. “V létě také využíváme samosběrný zametací vůz, který podchod zbaví nejen veškerého nepořádku, ale také sníží prašnost při průchodu v podchodech,” doplnil vedoucí.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz