Neděle 26. červen 2022
Svátek má Adriana

Jirkov – V Jirkově se pustí do oprav silnic a chodníků po zimě. Na opravy má město vyčleněno 5,2 milionů korun. A je jisté, že tyto peníze radnice využije do haléře.

Po letošní zimě je totiž v komunikacích více výtluků a propadlin než v letech předchozích.Vyplynulo to z pravidelné kontroly, kterou provádějí Krušnohorské služby společně s úředníky z odboru majetku města a útvaru investic. „Rozbité jsou i silnice, které se zdály být bezproblémové,“ podotýká vedoucí zmíněného odboru Milan Reiner s tím, že mnohé budou potřebovat plošnou opravu.

Kromě menších oprav výtluků a nerovností tak přijdou na řadu i větší akce. Tou hlavní bude oprava komunikací v ulicích Nový Březenec a Hrdinů, na jejíž první část dojde v létě a pokračovat se bude i příští rok. Město celkem vyjde na 4,7 milionu korun, z toho letos se prostaví 2,7 milionu.

Plánuje se také oprava povrchu silnice v ulici Chomutovská od kruhového objezdu k nádraží, v ulici Pod Přivaděčem a kompletní oprava šikmé příjezdové cesty mezi ulicemi Studentská a Hornická. Opraví se také příjezdová komunikace ke garážím z ulice Žižkova, která je v havarijním stavu.

U chodníků je situace obdobná. Po zimě bylo nutné opravit řadu propadlin nejen v chodnících, ale také v zálivech MHD či na parkovištích. Už v březnu město nechalo opravit chodník v ulici J.B.Foerstera, následovat budou chodníky v dalších částech města.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz