Čtvrtek 28. květen 2020
Svátek má Vilém

ČR – Ministerstvo zdravotnictví postupem podle zákona o obecné bezpečnosti výrobků č.102/2001 Sb., stanoví jako nebezpečný tento kosmetický přípravek: Nubian Kids – dětské mléko na opalování sprej SPF 50.

Jedná se o kosmetický přípravek ve spreji – mléko na opalování – naplněný v plastovém bílém obalu s barevným rozprašovačem. Na přední straně výrobku se nacházejí slovenské texty identifikující výrobek, uvedení ochranného faktoru (50), které je znázorněné pomocí květin, srdíček a hlavy lva, a další texty popisující vlastnosti (vodě a písku odolné), složení výrobku (rakytníkový olej, D-panthenol, parfum bez alergenů, vitamín E) a jeho kategorii (vysoká ochrana UVA/UVB).

Na zadní straně jsou uvedeny české a slovenské texty, mimojiné je zde v názvu výrobku zdůrazněna vhodnost výrobku pro děti. Dále se zde nacházejí texty k použití výrobku a popis funkce, EAN kód, kód/šarže výrobku, údaj o jmenovitém obsahu včetně jeho složení, údaje o výrobci a distributorovi, symbol doby trvanlivosti po otevření (symbol otevřeného kelímku) a symbol nabádající k šetrnému vztahu k životnímu prostředí (piktogram „basketbalisty“).

Čím je výrobek nebezpečný?

Ochranný sluneční faktor uvedený na výrobku (SPF 50) a kategorie uvedená na výrobku („vysoká ochrana“) jsou v zásadním rozporu s naměřeným ochranným slunečním faktorem (SPF 8,21). Výrobek je již svým názvem (anglickým, českým, slovenským) určen speciálně pro děti.

"Vystavování slunci během dětství významně přispívá ke vzniku rakoviny kůže v pozdějším věku, výrobek tak představuje závažné zdravotní riziko, neboť nesplňuje požadavek článku 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009, o kosmetických přípravcích, podle kterého musí být kosmetický přípravek dodávaný na trh bezpečný pro lidské zdraví zejména s přihlédnutím k jeho obchodní úpravě a značení," uvedla v závěrečné zprávě náměstkyně pro ochranu a podporu veřejného zdraví a hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.

Výrobce/Země původu: Herba Drug, s.r.o., Mlynská 1335, 053 11 Smižany/ Slovensko

Distributor: Herba Drug Int., Borová 1710, 696 42Vracov

Prodejce: Kaufland Česká republika v.o.s.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací