Středa 28. září 2022
Svátek má Václav

Chomutovsko - Vloupání do několika objektů v obcích na Kadaňsku má mít podle zjištění policistů na svědomí 40letý muž z Chomutovska. Ten měl v průběhu několika jarních týdnů „navštěvovat“ různé objekty ve dvou obcích nedaleko Kadaně.

Jednalo se o chatky, karavany, dům a dokonce i vepřín. Účel byl jediný, nalézt něco k snědku a pití a případně i přenocovat. Dotyčný se měl do objektů vloupat za pomoci násilí, čímž majitelům způsobil v součtu více než sedmitisícovou škodu na poničených dveřích, oknech apod. Naproti tomu škoda způsobená odcizením dosáhla celkově pouhých 660 korun. Ne vždy měl totiž dotyčný štěstí.

"Dvě z chatek pouze prohledal, a protože ho nic nezaujalo, odešel s prázdnou. Jinde měl třeba vypít pouze limonádu nebo zkonzumovat potraviny z lednice. Naopak v domě, kam měl vniknout přes garáž, měl nějakou dobu setrvat a dokonce si zde i vařil. Majitelé tam po nezvaném hostu v kuchyni nalezli uvařenou kaši, usmažené řízky a zbytek pudingu. V lednici pak objevili dokonce hrnec s gulášem," uvádí mluvčí policistů Miroslava Glogovská. 

Suroviny si do domu muž přinesl zřejmě sám a majitelům pouze vypil láhev sektu. Podle nich měl také použít teplomety, které byly po jejich příchodu zapnuté a z ložnice do obýváku si přenést televizi. V posledním případě, k němuž došlo v červnu, měl dotyčný vniknout do vepřína, kde si v šatně uvařil kávu.

Nakonec však spadla klec, policisté totožnost podezřelého zjistili a na základě souhlasu státního zástupce ho také zadrželi. "Podezřelý se ke všem „vloupačkám“ doznal a byl obviněn ze spáchání trestných činů krádeže a porušování domovní svobody. V případě uznání viny ho soud může poslat až na tři roky za mříže," dodává Glogovská.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz