Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Klášterec nad Ohří - Z radnice v Klášterci nad Ohří přišla dnes smutná zpráva. V sobotu 25. června 2022 zemřel klášterecký rodák a patriot, známý umělec a kovář, pan Karel Meloun.

Jak řekl v rozhovoru pro Klášterecké noviny v roce 2019 „Prožil jsem tu 70 let života. Narodil jsem se 8. března 1950 v Klášterci na kanapi v kuchyni v domě čp. 198, kam přijela porodní bába, paní Valentová, na motocyklu značky BMW s lodičkou. Jsem tedy skutečně klášterecký rodák. Toto město a jeho okolí je pro mne místem, jehož genius loci mne uchvacuje.“

Stopy jeho práce můžeme najít po celém městě, ať už se jedná o budovy radnice, zámku či obou kostelů, v lázních záklopy obou pramenů, včetně stavby studní, hrající fontána, bronzová socha Klášterecká Moudrá a samozřejmě socha na náměstí – Pocta kláštereckým Brokoffům. Dále zlacené atributy na sloupu Nejsvětější Trojice na náměstí či pomník obětem válek a násilí na hřbitově.

Jeho posledním dílem je Klášterecká Madona s Ježíškem z Agary a Ciboušova v Kostelní ulici č. p. 68, kam se i vy můžete přijít pomodlit a zapálit svíčku na jeho památku.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz