Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Všehrdy - Již druhým rokem pokračuje spolupráce s nadačním fondem LA VIDA LOCA (bláznivý život) a jeho projektem „Život v kufříku“ neziskové organizace VOLONTÉ CZECH.

Dne 20. června bylo lektorkou této společnosti, paní Ivou Barnicovou, převzato na osmdesát originálních dřevěných hraček, které poputují v kufřících do porodnic a kojeneckých ústavů po celé České republice. Opuštěné děti v kojeneckých ústavech dostávají od této nadace kufřík plný vzpomínek na své narození a první dny svého života bez rodičů, kteří by jim vzpomínky jinak běžně zprostředkovali.

2706vsehrdy2

Školské vzdělávací středisko (dále ŠVS) ve Věznici Všehrdy vyrábí do kufříků první hračky těchto dětí. Jedná se o ručně vyráběné dřevěné hračky, které vytváří učni oboru „Truhlář“, jako součást odborného výcviku. Práce na těchto hračkách učně baví, protože přesně ví, za jakým účelem je vyrábí. Sáčky na hračky poté šijí zase žačky učebního oboru „Provozní služby“ z Věznice ve Světlé nad Sázavou, ze stejného středního odborného učiliště vězeňské služby ČR.

Jak vedení ŠVS Všehrdy, tak i lektorka projektu Život v kufříku, si spolupráci velmi pochvalují a budou v ní samozřejmě i nadále pokračovat. Dobrých úmyslů není nikdy dost, navíc v tomto případě jde takzvaně o 2v1, kdy děti bez rodičů dostanou své budoucí vzpomínky ve formě první hračky a odsouzení, žáci ŠVS zase dobrý pocit, že ve svém životě udělali také něco pro druhé. Co jiného může být více motivační k resocializaci odsouzených, než dětský úsměv, na který slyšíme úplně všichni.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz