Pátek 20. květen 2022
Svátek má Zbyšek

Jirkov - Městské policii Jirkov je letos třicet let. Své narozeniny v pátek oslavila nanejvýš důstojně - v reprezentačních prostorách Rytířského sálu na Červeném Hrádku. Kromě všech uniformovaných i neuniformovaných zaměstnanců městské policie sem přišla celá řada významných hostů.

Pozvání přijali bývalí jirkovští starostové i současné vedení města, první ředitel tehdy ještě městské pořádkové služby, ředitel státní policie, velitel dobrovolných hasičů, zástupce záchranky a mnoho dalších.

Nynější ředitel strážníků Martin Řehůřek v úvodu připomněl historické události, které doprovázely vznik městské policie v Jirkově, a zdůraznil, že od té doby si občané velice rychle zvykli, že je zde instituce, na kterou se mohou kdykoli obrátit s žádostí o pomoc. Současná starostka Darina Kováčová se k tomuto tématu vrátila ve svém vystoupení, když řekla, že městská policie se častokrát netěší takové úctě, jakou by si zasloužila, a přitom strážníci mnohdy řeší i věci, jež jsou nad rámec jejich povinností.
Oba pak všem členům městské policie poděkovali za jejich práci a ocenili je výročními plaketami a pamětními listy.

1810mpjirkov2

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz