Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

ČR - Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je v nabídce bateriový zvonek, který může znamenat pro spotřebitele riziko. Jedná se o elektrické zvukové čidlo.

ČOI zjistila, že na českém trhu je v nabídce nebezpečný bateriový zvonek s pohybovým senzorem v plastopapírovém obalu. Na výrobku je uvedeno VTV, Zvonek, Země původu – P.R.C, Dovozce pro ČR, Nevhodné pro děti do 3 let, Zadd: VTV s.r.o. Libušská 319, Praha 4, EAN 6930323540805. Na obalu výrobku je uvedeno ELECTRONIC GUEST-SALUTING, Inteligent, model 101. Dále jsou tam instrukce k použití v anglickém jazyce a návodné obrázky k vložení baterií a zprovoznění výrobku.

Česká obchodní inspekce zjistila vysoké riziko nebezpečí, jelikož pájka použitá v pájených spojích uvnitř výrobku obsahuje nadlimitní množství olova. Těžké kovy z výrobku po jeho nesprávné likvidaci kontaminují okolí a mohou negativně ovlivnit životní prostředí. Dále nemá výrobek označení shody CE, povinné údaje výrobce a dovozce.

ČOI uložila prodejci zákaz distribuce a stažení z trhu uvedeného výrobku, jenž je nebezpečný a který již byl uveden na trh. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstva průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz