Středa 8. prosinec 2021
Svátek má Květoslava

ČR - Jen těsně před definitivním sečtením všech hlasů ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky je zřejmý vítěz - koalice Spolu, která jen o několik desítek tisíc hlasů porazí ANO současného premiéra Andreje Babiše.

Pro koalici tvořenou stranami ODS, TOP09 a KDU-ČSL to bude znamenat zisk 71 mandátů. "Vy jste odpískali konec a já vám za to neskonale děkuju! Teď je naším společným úkolem sestavit vládu, která přinese změnu,“ uvedla předsedkyně TOP09 Markéta Pekarová Adamová. Prezident Miloš Zeman avizoval, že se k výsledkům voleb vyjádří v neděli. Podle jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka si hlava státu pozvala v neděli současného předsedu vlády Andreje Babiše.

Koalice Spolu má v tuto chvíli 27,77 procenta hlasů, druhé ANO 27,15 procenta. Piráti a starostové získávají podporu 15,58 procenta voličů. SPD má 9,57 procenta platných hlasů. Sociální demokracie a komunisté ve sněmovně skončí.

V Ústeckém kraji lidé vhodili nejvíce hlasů hnutí ANO (35,82 procenta), koalice Spolu tu má 19,7 procenta hlasů.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací