Středa 20. leden 2021
Svátek má Ilona

​Ústí nad Labem - Téměř čtrnáct set kusů padělků hraček se podařilo objevit ústeckým celníkům při důkladné kontrole kontejneru zaslaného z Číny.

Při fyzické kontrole celého nákladu celníci odhalili v útrobách kontejneru mezi 387 krabicemi deklarovaných hraček z plastů (autíčka, panenky, kočárky, dinosauři) i 13 kartónů s hračkami, u kterých vzniklo důvodné podezření z porušování práv duševního vlastnictví.

1611padelkykz2

Foto: Celní správa ČR

Konkrétně se jednalo 1 296 kusů panenek zn. MQXIO girlz a 80 kusů modelů aut na dálkové ovládání zn. LAND ROVER DEFENDER. Předběžná hodnota těchto falzifikátů vyčíslená v ceně originálních výrobků byla stanovena na téměř půl milionu korun.

1611padelkykz3

Foto: Celní správa ČR

Celníci oslovili zástupce majitelů dotčených ochranných známek a sdělili jim své podezření, že by se mohlo jednat o neoriginální výrobky. Znalci jejich názor potvrdili.

1611padelkykz4

Foto: Celní správa ČR

Zajištěné padělky hraček zůstanou pod celním dohledem do doby, než budou zničeny. Příjemcem zboží byla pražská společnost, plagiáty tak měly s největší pravděpodobností skončit na tuzemském trhu.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací