Středa 20. leden 2021
Svátek má Ilona

ČR - ​​V reakci na aktuální situaci ve světě, kde se šíří koronavirus SARS-CoV-2, zařadila kynologie Celní správy České republiky mezi své tradiční kategorie vyhledávání zájmových komodit pomocí služebních psů nově také kategorii na vyhledávání onemocnění COVID-19 u lidí.

Celníci na tiskovém brífinku představili veřejnosti služební psy a jejich psovody. Předvedli ochranné a výcvikové pomůcky, které budou použity při tréninku, či ukázku poslušnosti služebního psa, která je nezbytná, pokud je čtyřnohý parťák v kontaktu s lidmi. Výcvik bude probíhat do konce roku, od Nového budou psí svěřenci prověřovat své schopnosti v terénu.

1111peskz1

Foto: Celní správa ČR

Vedle výcviku celní správa bude tvořit nastavení výkonu služby psů na mezinárodním Letišti Václava Havla, který bude navazovat na další přijatá opatření orgánů hygieny. Celní správou vycvičení psi mohou být v budoucnu využiti i v domech sociální péče.

1111peskz3

Foto: Celní správa ČR

Čeští celníci spolupracují se svými partnerskými orgány v zahraničí a předávají si vzájemně zkušenosti z oblasti výcviku psů na vyhledávání onemocnění COVID-19.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací