Úterý 22. září 2020
Svátek má Darina

Chomutov - Každým rokem se v Tříkrálové sbírce vybere více peněz než předchozí rok. Letos lidé přispěli o necelých šestadvacet tisíc korun více než v roce 2019.

Do kasiček koledníků lidé celkem vhodili 158 555 korun. Sbírka se konala v Chomutově, Údlicích, Vysoké Peci, Drmalech a v Místě. Oblastní charita ČR, jež je pořadatelem akce, použije vybrané peníze podobně jako v předchozích letech. „Věnované peníze poputují k osobám v tíživé sociální nebo životní situaci, na materiální pomoc matkám a dětem v nouzi nebo na nákup kompenzačních pomůcek,“ prozradila ředitelka Oblastní charity Chomutov Denisa Albrechtová.

„Těší mě, že i letos byla sbírka veřejností přijata kladně, o čemž svědčí nejvyšší vybraná částka v historii. Děkuji všem, kteří rádi pomáhají potřebným a přispěli v letošní Tříkrálové sbírce,“ uvedl náměstek primátora Milan Märc. Na sbírce se podílelo několik uskupení. Pěvecké soubory Na-Hlas a Hlahol například uspořádaly Tříkrálové koncerty v galerii Lurago a v kostele sv. Kateřiny a sponzorským darem přispěla také restaurace Steak house El Ňiňo.

„Ve spolupráci s místním hokejovým klubem jsme zorganizovali prodej Tříkrálového guláše, který se vydával při utkání Pirátů Chomutov s Havířovem. A s koledováním naší charitě letos opět pomáhali místní skauti a žáci ze Základní školy Duhová cesta. Díky vzájemné spolupráci všech těchto lidí a štědrosti místních obyvatel se podařilo vykoledovat rekordní částku, za kterou jsme moc vděční“ doplnila ředitelka.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací