Středa 28. září 2022
Svátek má Václav

Vejprty – Policisté stále vyšetřují tragický požár v domově pro zdravotně postižené osoby Kavkaz ve Vejprtech. Na čtvrteční tiskové konferenci zveřejnili několik nových informací.

Příčinou požáru, který vypukl v neděli 19. ledna v brzkých ranních hodinách (psali jsme ZDE), byla podle policie manipulace s otevřeným ohněm, technickou závadu tak mohli vyloučit. „Hořet mělo začít v společenské místnosti, konkrétně na gauči, který se v této místnosti nacházel,“ uvedl vedoucí odboru obecné kriminality Martin Charvát.

Policisté spolu s hasiči se měli také předběžně zabývat požárně bezpečnostním řešením stavby. „Prozatímním ohledáním na místě byly v domě zjištěny pouze protipožární dveře,“ doplnil náměstek ředitele krajského ředitelství Policie ČR Zbyněk Dvořák.

Kdo konkrétně tedy požár v domově pro postižené založil, se stále neví. Vyšetřování tragické události tak není zdaleka u konce. „V tuto chvíli můžeme vyloučit, že by požár založila osoba zvenčí, řekl Zbyněk Dvořák.

Případ tragického požáru policisté vyšetřují jako trestný čin Obecného ohrožení z nedbalosti, kdy viníkovi hrozí trestní sazba až osm let vězení. V domově pro mentálně postižené zemřelo v neděli 8 lidí, 5 osob bylo těžce zraněno a dalších 21 ošetřeno.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz