Středa 5. srpen 2020
Svátek má Kristian

Chomutovsko/Německo - Bezmála 95 tun nelegálního odpadu zajištěného během celorepublikové akce PLAST vrátili ústečtí celníci zpět do Německa.

Čtyři kamiony s nelegálním odpadem zadrželi ústečtí celníci v první polovině listopadu poblíž bývalého hraničního přechodu Hora sv. Šebestiána při celostátní kontrolní akci zaměřené na přeshraniční přepravu odpadů. Dva kamiony směřovaly do Polska, dva měly určenou adresu vykládky v Čechách (psali jsme ZDE).

Zadržený směsný odpad, tedy směs plastu, papíru, textilu, pryže, skla byl v průvodních dokladech deklarován jako čistý plast či pryž. Rozpor mezi převáženým druhem odpadu a údaji uvedenými v průvodních dokladech šetřilo Ministerstvo životního prostředí ČR a Česká inspekce životního prostředí. Správní orgány podezření z porušení podmínek pro přepravu přeshraničního odpadu potvrdily.

V uplynulém týdnu celníci kamiony s 95 tunami zapáchajícího odpadu doprovodili pod dohledem na státní hranici a odtud putoval zpátky do Německa.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací