Středa 5. srpen 2020
Svátek má Kristian

Chomutov - Astronomická společnost Chomutov a kroužek astronomie – Hvězdičky zvou všechny příznivce astronomie na veřejné pozorování zajímavého astronomického úkazu. Přechod planety Merkur přes Slunce.

V případě vhodného počasí můžete tento zajímavý úkaz pozorovat v pondělí 11. listopadu na stanovišti před ZŠ v Havlíčkově ulici v Chomutově (za poštou č.3). Pozorování začne ve 13:35 hodin a skončí západem Slunce v 16:22 hodin. V té době bude Merkur asi uprostřed Slunce.

Na stanovišti bude astronomický dalekohled vybavený speciálním filtrem, který umožní pozorovat tento zajímavý úkaz. Všichni jste srdečně zváni. Chomutov je zařazen na seznamu měst, kde bude široké veřejnosti umožněno pozorování.

V případě špatného počasí budeme mít další příležitost k pozorování přechodu Merkuru přes Slunce až v sobotu 13. listopadu roku 2032.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací