Středa 18. květen 2022
Svátek má Nataša

Jirkov – Jirkovští zastupitelé rozdělili čtyřem místním sportovním oddílům milion korun, vyčleněný letos mimořádně na obnovu sportovního zařízení. Kromě tenistů a fotbalistů získají dotaci také volejbalový a lyžařský klub.

Nejvyšší částku přiřklo město fotbalovému klubu SK Ervěnice - Jirkov. Čtyři sta tisíc korun fotbalistům poslouží na rekonstrukci střechy u šaten a zázemí na stadionu v Žižkově ulici. Ta je v havarijním stavu. Dotace pokryje necelou polovinu nákladů, které mají fotbalisté na rekonstrukci rozpočtované. „Se zbytkem peněz si budeme muset poradit sami, do opravy se chceme rozhodně pustit ještě letos,“ dodal předseda klubu Martin Schatz.

Další tři oddíly získaly po dvou set tisících. Tenisový klub má v plánu renovovat část kurtů. „Jde o hřiště, která byla postavena v roce 1989 a dnes už nesplňují podmínky moderního sportovního zařízení,“ vysvětluje předseda oddílu Zdeněk Zedek. I tady se chtějí pustit do oprav ještě letos. Bude nutné vyměnit vrstvy kurtu, obnovit odvodňování a připravit na automatické zkrápění.

Volejbalový klub Jirkov peníze využije především na opravu střechy u sociální budovy a obnovu zázemí pro sportovce. Lyžařský klub pak žádal o peníze na nákup speciálního čerpadla, které jim pomůže účinněji zasněžovat sjezdovky ve Skiareálu Pyšná.

Kromě zmíněného milionu už letos jirkovští zastupitelé rozdělili mezi sportovní kluby 2,3 milionu korun na jejich činnost, navíc každý rok město přispívá vždy jednomu oddílu s vlastním majetkem částkou tři sta tisíc korun na investice.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz