Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Chomutov – Strážníci zajistili pomoc bezdomovci, který přišel o nohu. Muž totiž i přesto, že je invalidní, nemá vlastní střechu nad hlavou. Po amputaci končetiny je ale pro něj život na ulici velmi složitý.

Na invalidního bezdomovce hlídka narazila při kontrole v Bezručově ulici. Ležel pod mostem přes řeku Chomutovku. Jednalo se o muže, kterému lékaři amputovali levou nohu pod kolenem. Hlídka se dotyčného nejdříve ptala, zda nepotřebuje lékařskou pomoc, na což muž reagoval negativně. Ovšem po dotazu, zda by chtěl pomoci s umístěním do nějakého azylového domu, připustil, že by to ve svém stavu velice potřeboval.

Uvedl, že ale nemá nárok na finanční podporu a navíc má velké dluhy na sociálním pojištění. Strážníci prokonzultovali jeho situaci s úředníky chomutovského magistrátu a terénní pracovníci se vydali na místo za asistence hlídky. Sociální pracovník získal od bezdomovce potřebné informace, aby mohli úředníci zahájit potřebné úkony k jeho umístění. Dále bylo muži zajištěno ošacení a také potraviny z chomutovské fary. Další kroky v celé záležitosti již bude provádět odbor sociálních věcí chomutovského magistrátu.

0706bezdomovec1

 

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz