Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Chomutov - Tři policisté z Chomutova - Josef Aron, Petr Sládek a Michal Kašpar – získali ocenění Gentleman silnic v rámci společného projektu České pojišťovny a Policie ČR. Trojice policistů loni v létě zachránila život 24letému řidiči, který havaroval a hrozilo, že ve svém voze uhoří.

Nehoda se stala v červenci 2017 na silnici l/13 poblíž obce Černovice. Policisté si při cestě do práce všimli havarované felicie, která se nacházela mimo vozovku a kouřilo se z ní. Ani na chvilku nezaváhali, zastavili a běželi k autu. To už z něj začaly šlehat plameny. Policisté záhy zjistili, že uvnitř vozu je zaklíněný pod promáčklou střechou řidič. Zatímco jeden z nich volal záchranáře, další dva zastavili projíždějící nákladní auto, jehož řidič jim poskytl hasicí přístroj, kterým oheň uhasili. Zraněného muže se poté snažili vyprostit, což se jim však nepodařilo. Udržovali ho proto při vědomí až do příjezdu lékaře.

Ocenění policistům předal ve čtvrtek 19. dubna zástupce vedoucího Územního odboru Policie ČR Ing. Robert Kubánek a tisková mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková. Chomutovští policisté se tak stali v pořadí již 141., 142. a 143. oceněným „gentlemanem silnic“ v České republice. Cílem projektu „Gentleman silnic“ je motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali, nebyli k sobě lhostejní a všímali si svého okolí.

2004gentlemansilnic1

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz