Neděle 26. červen 2022
Svátek má Adriana

Jirkov - V souvislosti se silnými mrazy, které v posledních dnech panují na území Čech, přijali v Jirkově několik opatření, která souvisí s bezdomovci. Noclehárna Armády spásy se otevírá dřív, přes den se lidé bez domova mohou zahřát v prostorách městského úřadu.

Během otevírací doby jirkovského městského úřadu mohou lidé bez domova trávit svůj čas v teple na odboru sociálních věcí a školství, který sídlí na náměstí Dr. E. Beneše v prvním patře. Sociální pracovnice poskytnou zájemcům i teplé nápoje nebo jim třeba zalijí polévku, dále zajistí například oblečení a základní poradenství.

Se zástupci Armády spásy, která v Jirkově provozuje Azylový dům a noclehárnu pro muže a ženy, byla domluvena možnost ubytování lidí bez domova již od 18:00 hodin.

„Chtěl bych poděkovat všem všímavým lidem, kteří nás v posledních dnech neváhali kontaktovat, s tím, že si na území města Jirkova všimli sedět nebo ležet člověka bez domova. Pomohli jsme se zajištěním ubytování na noclehárně a základních osobních potřeb jako je strava a ošacení. Bohužel v jednom případě jsme museli také zavolat záchranku z důvodu silných omrzlin,“ uvedl Karel Bernt z jirkovského městského úřadu.

Pokud v mrazech nějakého bezdomovce objevíte ležet na ulici, kontaktujte městskou policií, státní policie nebo terénní sociální pracovníky, případně volejte rychlou záchranku. Jak pomoci lidem bez domova v tomto extrémním počasí si můžete přečíst na stránkách Armády spásy.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz