Středa 27. leden 2021
Svátek má Ingrid

Chomutov – Ve vazbě skončili dva muži ve věku 35 a 41 let, kteří minulý týden v domě v Kyjické ulici v Chomutově napadli opraváře topení. Policisté u nich doma našli zbraně a střelivo, na které neměli povolení. O případu jako první informovali chomutovští strážníci, kteří jednoho z pachatelů honili mezi auty na rušné silnici I/13. Ze zadržení zveřejnili i video.

Dvojice útočníků napadla dva opraváře topení v domě v Kijické ulici minulý týden ve čtvrtek. Jednoho z pracovníků dokonce zranili tak, že skončil u lékaře. Napadení muži ihned po útoku volali strážníky, kteří jednoho z pachatelů chytili na silnici I/13, když se snažil prokličkovat mezi auty a zmizet. V batohu u něj hlídka objevila pistoli - upravenou vzduchovku.

Následně si celý případ převzala státní policie, které se podařilo vypátrat i druhého útočníka. Vzhledem k tomu, že první zadržený pachatel měl u sebe zbraň, provedli policisté druhý den v bytě u mužů domovní prohlídku. „Při domovní prohlídce byly zajištěny další zbraně a střelivo, na které muži neměli povolení. Zajištěné věci budou podrobeny dalšímu zkoumání,“ sdělila k případu policejní mluvčí Marie Pivková.

Oba pachatelé byli obviněni z trestných činů ublížení na zdraví, nedovolené ozbrojování a nebezpečné vyhrožování. Zároveň byl podán návrh na jejich vzetí do vazby. V současné době se již nacházejí ve vazební věznici Litoměřice.

Video ze zadržení pachatele s upravenou vzduchovkou

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací