Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Chomutov – Strážníci Městské policie v Chomutově řešili roztržku mezi zákazníkem a taxikářem. Pohádali se kvůli chybějící účtence. Řidič bude mít co vysvětlovat na magistrátu, taxikařil totiž nejspíš na černo.

Hlídka městské policie byla vyslána do ulice Písečná, kde má docházet ke konfliktu mezi řidičem taxislužby a zákazníkem. Muž na místě uvedl, že přijel taxíkem, který měl na střeše rozsvícenou žlutou svítilnu, ale řidič není schopen vydat záznam o přepravě a cenu za jízdu určil jen „od oka“.

Následně strážníci hovořili i s řidičem, který vysvětloval, že jen nechtěl na tak krátkou vzdálenost zapínat taxametr. Nebyl to ovšem jeho jediný prohřešek. Výzvě strážníků, aby předložil průkaz řidiče, nemohl vyhovět, jelikož ho nevlastnil. Nebyl schopen doložit dokonce ani knihu taxametru, záznamy o přepravě, koncesní listinu a výpis vozidla z evidence vozidel taxislužby. Automobil nebyl nikde označeno jménem a příjmením dopravce či obchodní firmou.

Strážníci řidiči sdělili, že podezření z přestupku a veškeré zjištěné nedostatky budou předány k dořešení příslušnému odboru chomutovského magistrátu. Hlídka řidiči navíc odejmula svítilnu s nápisem „Taxi“.

1809taxi1

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz