Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Ústecký kraj - Navštívit již můžete venkovní i vnitřní expozice většiny hradů, zámků, muzeí, galerií nebo zoologických zahrad. Návštěvníkům se otevřely další možnosti, kam se v destinaci České středohoří vypravit.

Hrady a zámky

Přístupné jsou venkovní i vnitří prostory hradů - hrad Střekov (úterý - neděle - 9:30 - 16:30) nebo hrad Hazmburk (úterý - neděle - 10 - 18:00).

Návštěvníci mohou navštívit prohlídkový zámecký okruh, dětský okruh za plyšovými medvědy i zámecké zahrady zámku Ploskovice.

Od 1. června se také plně otevírá státní zámek Velké Březno - návštěvníci si mohou projí všechny prohlídkové okruhy včetně zámeckých zahrad, dolního sálu i vyhlídkové věže.

Zámek Libochovice do 15. června nabízí pouze prohlídku zahrad (uvnitř zámku jsou filmaři) - denně do 17:00 a od 5. do 13. června pak můžete navštívit Výstavu kaktusů ve skleníku.

Muzea a galerie

Navštívit již můžete Muzeum Ústí nad Labem, kde je k vidění řada výstav (úterý - neděle - 9.00 - 18.00), v Roudnici je otevřena Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem s výstavou v galerijním foyer: JAROSLAV VOŽNIAK –

Příběh ztraceného obrazu (úterý – neděle 10.00 - 17.00), v Litoměřicích bude od 5. 6. zahájena v Kostele Zvěstování výstava - Zjevení přírody & Salon ASSociace Kubinstadt.

Své prostory veřejnosti otevřelo i Muzeum v přírode Zubrnice - okruh Historická vesnice si můžete projít od úterý do neděle - 9:00 - 18:00.

ZOO

Otevřené jsou venkovní expozice i pavilony zoologických zahrad - ZOO Ústí nad Labem, ZOO Děčín nebo Zoo centrum Srdov. Ústecká i děčínská zahrada má otevřeno denně do 19 hodin, pokladny do 18 hodin.

V ústecké zoologické zahradě navíc jezdí již každý víkend turistický vláček a jsou otevřeny denně obě pokladny!

Doprava

Do jednotlivých míst můžete o víkendech pro dopravu využít turistické motoráčky nebo lodní linky. Více k dopravě zde.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz