Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Klášterec nad Ohří - Hledáte tip na výlet, kde se dostanete do krásných míst a ještě se něco dozvíte? Co třeba zkusit komentovanou prohlídku zámeckého parku v Klášterci nad Ohří?

Nyní máte možnost zarezervovat si individuální prohlídku zámeckého parku pro nejméně dvě osoby. Můžete si zvolit jeden z nabízených okruhů a navrhnout den prohlídky dle vašich potřeb.

Při procházce se dozvíte něco z historie parku, ale hlavně zajímavosti o zde rostoucích dřevinách. Prohlídku si mohou domluvit skupiny dvou až dvaceti lidí, a to nejméně dva dny předem. Vstupné je třicet korun, vstupenky zakoupíte v turistickém informačním centru u radnice. K zámku je to potom kousek. Sraz je vždy před kašnou u zámku.

Vybrat si můžete ze tří okruhů, každý vás přivede do jiné části parku.

Rezervace: 474 359 687 nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Park pochází ze 20. a 70. let 19. století, roste tam přibližně 150 taxonů (tj. druhů a kultivarů) jehličnatých a listnatých dřevin. V zámeckém areálu je rovněž sala terrena s glorietem se sochařskou výzdobou od Jana Brokofa z 80. let 17. století. V severní části parku je dále křížová cesta z 90. let 17. století.

Informace o prohlídkových okruzích najdete zde, o zámku samotném zde.

Prostor před kašnou a výhled na zámek a sala terrena

Nádvoří zámku

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz