Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

ČR - Pokud najdete někde u vody za zemi vážku v nepřirozené poloze, která vypadá jako mrtvá, raději ji překročte. S největší pravděpodobností se totiž jedná o samičku, která se nechce pářit a tak předstírá svou smrt před sexu chtivým samcem.

Pokud samička vážky zbystří samečka, během letu se najednou zřítí k zemi. Tam zůstane, dokud samečkové neodletí. Toto chování objevil teprve před několika lety, a to zcela náhodou, jeden zoolog ve švýcarských Alpách. Zjistil, že samečkové vážky i po páření zůstávají se samičkou, aby ji chránili při kladení vajíček. Kromě jednoho druhu. Právě tyto samičky pak i při hledání místa na kladení zažívají nápor dalších číhajících milenců. Proto zvolily strategii předstírat svou smrt. V 70% je prý tato taktika úspěšná.

Tvořte i vy s námi aktuální a pestré zpravodajství pro ostatní čtenáře. Povedlo se vám zachytit nějakou kuriozitu? Jste svědky aktuálního dění? Máte čerstvé informace z provozu na našich silnicích? Napište nám, pošlete nám fotku či video na WhatsApp 737 058 283, do zpráv na Facebooku či mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkujeme.

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací