Neděle 19. leden 2020
Svátek má Doubravka

Ústecký kraj - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) provedla vloni v Ústeckém kraji 1138 kontrol a uložila 176 pravomocných pokut v celkové výši 8 878 255 korun. V celé České republice pracovníci inspekce pak provedli 15 864 kontrol a uložili 2655 pravomocných pokut v celkové výši 113 051 685 korun. Nejvíce pokut padlo za odpady (897), což je několikaletý trend.

Z celorepublikového hlediska činila vloni nejvyšší pokuta dva miliony koruny. Dostaly ji tři subjekty. Správa železniční dopravní cesty za kácení velkého množství dřevin bez povolení podél tratí na území celé republiky. Dále byla dvěma miliony potrestána společnost KLIO, s.r.o. za opakované vypouštění nedostatečně předčištěných srážkových vod z čistírny odpadních vod do Zličínského potoka. Třetím subjektem s touto výší sankce byla společnost LAGRON s.r.o., která nesplnila opatření k nápravě – nezalesnila deset hektarů holin vzniklých po rozsáhlých těžbách u obcí Stebno a Chvalov na Ústecku. Tato pokuta je zároveň nejvyšší v rámci Ústeckého kraje.

Druhou nejvyšší sankci vyměřenou Oblastním inspektorátem Ústí nad Labem - 1 018 250 korun, dostala společnost SKI AREÁL Klínovec. „Provozovatel lyžařského areálu od listopadu 2014 do září 2017 bez platného povolení odebral téměř 98 tisíc metrů krychlových povrchových vod z vodní nádrže Háj, která se nachází na vodním toku Bílá voda,“ řekl Jaroslav Vacek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Ústí nad Labem.

Třetí nejvyšší pokutu pak dostala příspěvková organizace Městské služby Ústí nad Labem, a to za nadměrný odběr podzemních vod. „Odčerpala totiž 24 093 metrů krychlových nad rámec povolení,“ doplnil Vacek.

 

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací