Pondělí 2. říjen 2023
Svátek má Olivie a Oliver

Kostomlaty pod Milešovkou - Pravé americké cheesburgery, nefalšovaná Buffalo Wings nebo skvělé obří steaky z plemene Black Angus. To vše si opět můžete dát v Hospůdce U Kamila v Kostomlatech pod Milešovkou. Připravuje je mistr grilu Peter Lannigan. Američan z Bostonu, který se usadil se svou ženou Kristýnou na severu Čech.

"Vaření je moje vášeň, takže Kristýna a já jsme si řekli, že by to byl dobrý nápad začít tady s grilováním," svěřuje se Peter. Pravé americké burgery začal v hospůdce připravovat už vloni a vzbudil ohromný zájem. Grilování je jeho koníček. A protože k jídlu přistupuje s láskou, odpovídá tomu i výsledek. Do hospůdky míří nejen místní, ale je i cílem výletníků. Mnohdy i hodně z daleka.

Omáčky si Peter připravuje sám. Domácí jsou i limonády. Také suroviny jsou používány místní, ať už jde o brambory na chutné kořeněné hranolky, pečivo, vepřové či hovězí maso. To je například z Farmy Doupov. Peter se grilování věnuje, i když má ještě svoji práci. A navíc s Kristýnou dokončují dům v Mostě. "Ano, pracuji na plný úvazek pro naši společnost v Americe. Pracuji na dálku. Moje práce se řídí americkými hodinami. Obyčejně jsme online od 3 odpoledne do asi 11 nebo 12 večer," vypráví, zatímco připravuje objednávky.

To je nasazení! A potom pro Petera ještě následuje každý pátek, sobotu a neděli grilování v Hospůdce U Kamila. Kvůli zájmu je nejjistější udělat si rezervaci. Stačí navštívit tyto facebookové stránky. Aby byla atmosféra opravdu přátelská, hraje lidem pod zastřešenou terasou živá hudba.

Návštěvu hospůdky můžete spojit s vyjížďkou na kole po Českém středohoří, z Kostomlat můžete vyrazit také k místnímu hrádku. Dostatek parkovacích míst najdete v centru obce. K Peterovi dojdete do Radovesické ulice za pět minutek. Tak dobrou chuť!

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz