Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Duchcov - Zachránit život muže, který zkolaboval na ulici, se podařilo policistům Obvodního oddělení Duchcov ve spolupráci s městskými strážníky. Událost se stala během velikonočních svátků, kdy hlídka policistů ve složení praporčík Tomáš Beránek a nadstrážmistr Damián Pondělík byla přiřazena do dopravně bezpečnostní akce „Velikonoce“.

Při průjezdu obcí Duchcov si všimli, že před domem na chodníku leží muž, který se nehýbe a kolem něj postává hlouček lidí. V tu chvíli na místo přijížděla i hlídka městských strážníků. Společně ihned běželi k ležícímu muži, u něhož zjistili, že nedýchá. Jeden ze strážců zákona ihned zahájil ruční masáž srdce a zbylí připravovali k použití defibrilátor, který měla hlídka policistů ve služebním vozidle. Přístroj po napojení elektrod na tělo vydal pokyn k přímé masáži srdce. Tu prováděli policisté střídavě se strážníky. Za chvíli přístroj zavelel dát poškozenému výboj, poté opět policisté pokračovali v masáži srdce. Až po druhém výboji defibrilátoru si mohli policisté v dramatické situaci oddechnout. Muž začal po několika minutách sám dýchat. V tu chvíli na místo přijela sanitka RZS, která po nezbytné stabilizaci převezla muže do nemocnice s podezřením na recidivu infarktu.

"Policisté tak svým rychlým a profesionálním zásahem naplnili beze zbytku heslo “Pomáhat a chránit“. Policejní vozy jsou defibrilátory vybaveny již přes 10 let, a výrazně pomáhají policistům při situacích, kdy jde o záchranu lidského života," uvedla policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz