Pátek 24. listopad 2017
Svátek má Emílie
Archivováno

Ústecký kraj - V Krušných horách můžete strávit druhý srpnový víkend 7.-9. srpna při příjemných aktivitách a navíc zdarma. V rámci akce Destinační agentury Krušné hory free je pro turisty připraven bohatý program a kdo přijde včas, nemusí nic platit. Kdo ještě během prázdnin nenavštívil Krušné hory a podhůří, má druhý srpnový víkend ideální příležitost.

Do akce Krušné hory free se zapojily

SportCentrum Klínovec, www.sportklinovec.cz, Krušnohorské muzeum na Lesné, www.horskyklublesna.cz, Horský hotel Lesná, www.horskyhotellesna.cz, Sport areál Klíny, www.kliny.cz, zámek Valdštejnů Litvínov, www.mulitvinov.cz, Infocentrum Moldava, www.moldava.cz, Uhelné safari, www.uhelnesafari.cz, Oblastní muzeum Most, www.muzeum-most.cz, Podkrušnohorské technické muzeum, www.ptm.cz, Offroadsafari, www.offroadsafari.cz, Oblastní muzeum Chomutov, www.muzeum.cv.net, Krušnohorská důlní, o. p. s., Prohlídková štola Lehnschafter, www.stolamikulov.cz, Dílna magistra Edwarda Kelleyho, www.imostecko.cz, Kostel církve Československé husitské Duchcov. www.duchcov.cz/infocentrum/d-7701

Kostel církve Československé husitské Duchcov www.duchcov.cz/infocentrum/d-7701 Kostel Církve československé husitské v Duchcově je secesní evangelický kostel postavený drážďanskými architekty Rudolfem Schillingem a Juliem Willi Gräbnerem. Postaven byl 12. listopadu 1899–1902. Vysvěcen byl 20. dubna 1902. V roce 1991 byl kostel rekonstruován. V roce 2006 a 2009 byl zrekonstruován vstupní sloup zničený malbami vandalů. Kostel sloužil v 60. letech 20. století již pouze jako sklad. Věž kostela – Soví věž – je vysoká necelých 42 m a slouží k vyhlídkovým účelům. Městské informační centrum Duchcov umožňuje zájemcům vstup na Vyhlídkovou věž kostela. 8. a 9. srpna 2015 bude vstup zdarma na Vyhlídkovou věž kostela církve Československé husitské a do kostela od 11 - 15 hod.

SportCentrum Klínovec, www.sportklinovec.cz – Poznejte Klínovec a okolí ze sedla horského kola či terénní koloběžky. Nechte ve svých žilách proudit adrenalin. Na Klínovci se určitě nudit nebudete. K dispozici je nové lanové centrum MaxPark, slackline, možnost zastřílet si ze vzduchovky, trampolína, chůdy, pálky, bungee running, Disc golf, týmové lyže, nordic walking, lukostřelba, bobová dráha. V pátek 7. 8. 2015 v době od 9-16 hod. nabízíme všem návštěvníkům Klínovce možnost bezplatného zapůjčení horských kol, terénních koloběžek či zdolání lanového centra.

Krušnohorské muzeum na Lesné, www.horskyklublesna.cz - Muzeum se nachází ve východní části Krušných hor, nedaleko měst Chomutova a Mostu. Jeho součástí je nově vybudovaná replika zvonice s plně funkčním zvonem a model 1:1 Krušnohorského lidového domu, tzv. chlévního typu. Nabízí návštěvníkům stálou expozicí o životě horalů před cca 100 lety, jejíž součástí je i sbírka renovovaných starých zemědělských strojů. Půdní prostory jsou vyhrazeny pro výstavy související s Krušnými horami. Navštívit jej můžete denně v době od 10 do 18 hod. V sobotu 8. srpna vstup do muzea zdarma.

Horský hotel Lesná, www.horskyhotellesna.cz - Hotel nabízí ubytování ve dvou až pěti lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V podkroví jsou pak pro hosty připraveny čtyři apartmány. V přízemí horské chaty se nachází bar s restaurací s celotýdenním provozem s kuřáckou a nekuřáckou částí. Součástí hotelu je víceúčelové sportovní hřiště s povrchem 3. generace. Hřiště je vybaveno osvětlením pro večerní využití. Na hřišti lze hrát tenis, florbal, nohejbal, basketbal, mini-fotbal apod. Hřiště je možné v sobotu 8. srpna využít zdarma.

Sport areál Klíny, www.kliny.cz - Trávíte letní období rádi s rodinou nebo přáteli na horách? Zveme vás do Sport areálu na Klíny do Krušných hor. Cyklisté si přijdou na své v bikeparku, na singletrecích nebo okolních cyklotrasách, k dispozici jsou terénní koloběžky, lanový park, dětská hřiště, venkovní lezecká stěna, půjčovna kol nebo multifunkční hřiště pro skupinové aktivity. Užijte si zábavu, relax a letní dovolenou jak má být! Lanovka na Klínech navíc jezdí i v létě. Vezměte rodinu na kola nebo vyzkoušejte terénní koloběžky na speciálních zábavných trasách tzv. singltrecích po celé délce lanovky. Lanovka vás bezpečně vyveze zpět. Užijte si krásné počasí a čerstvý horský vzduch Krušných hor. Užijte si pohled na Krušné hory z lanovky. V sobotu 8. srpna od 10 do 12 hod. zdarma.

Zámek Valdštejnů Litvínov, www.mulitvinov.cz - Návštěvníci zámku mohou celoročně zhlédnout několik dlouhodobých výstav. SRDCERÁJ autorů Michala Cihláře a Veroniky Richterové. Srdce na tisíc způsobů jako nadčasový fenomén, srdce ve fotografiích i v dílech vybraných 28 umělců (Kurt Gebauer, Ivan Komárek, Pavel Brázda, Jiří David, Jan Hísek, Roman Franta, Petr Nikl, Martin Kocourek, Josef Váchal,...). V průjezdu u vchodu do zámku na mříž mohou zamilovaní zamknout zámek lásky. HISTORICKÁ FILMOVÁ TECHNIKA sběratele Miloše Štěpána. Nejen milovníci techniky budou nadšeni z této sbírky, lze zde zhlédnout nejen kamery, promítací stroje, ale i různá udělátka, mechanizmy, stroječky, bez kterých by dnes neexistovala televize, videa ani počítače. SOCHY STANISLAVA HANZÍKA. V zámecké galerii můžete obdivovat dílo ak. sochaře Stanislava Hanzíka. Jsou zde vystaveny například busty známých herců, které jsou umístěny ve foyer Národního divadla (S. Neumann, R. Hrušínský, V. Brodský, J. Kemr) či socha svářeče, za kterou byl umělec oceněn hlavní cenou v roce 1961 v Paříži. Otevřeno: stř- ne 10-12, 13-17 hod. Fotografování povoleno. V sobotu a neděli 8. a 9. srpna vstup zdarma.

Infocentrum Moldava, www.moldava.cz - Obec Moldava v Krušných horách je ideálním startem pro cyklisty. Až do konce letních prázdnin jezdí vlaky na Moldavu každý den. Odjezdy z Mostu v 7:21*, 9:57*,13:36* a 16:41 hod. Odjezdy z Moldavy v 8:36*, 12:18*, 15:23* a 18:03 hod. Na vlacích označených hvězdičkou (*) je řazen speciální vůz na přepravu kol. Cyklisté se do hor dostanou také cyklobusy. Až do 30. září 2015 vyvezou do Krušných hor cyklisty z Teplic a okolí. Cyklobusy jezdí o víkendech na linkách č. 484 a č. 493, a to na označených spojích. Než se vydáte z Moldavy na jízdu po horách, navštivte místní Informační turistické centrum Moldava 113 v budově obecního úřadu. Zdarma si tu můžete ve dnech 7. až 9. srpna prohlédnout výstavu Moldava v proměnách času, fotografie a pohlednice z dob minulých i současných.

Uhelné safari, www.uhelnesafari.cz - Vršanská uhelná a Severní energetická organizují exkurze do těžebních lokalit (do lomů) za plného provozu a na rekultivace pod názvem Uhelné safari od roku 2009. Veřejnosti tak umožňuje zblízka se seznámit s technologií těžby hnědého uhlí i obnovou krajiny po těžbě. Exkurze uhelného safari bývají pravidelně obsazené během prvních dnů, kdy je spuštěn objednávkový systém. Návštěvníci Krušných hor mají možnost exkluzivního termínu 8. srpna, kdy je pro ně rezervováno Uhelné safari v rámci akce Krušné hory free zdarma. Rezervujte si Uhelné safari na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

DÍLNA MAGISTRA EDWARDA KELLEYHO, www.imostecko.cz - Dílna magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvín v Mostě je zážitková expozice pro malé i velké na hradě Hněvíně, přijďte a odkryjte tajemství slavného alchymisty. Návštěvníkovi expozice, mapující život slavného alchymisty, bude umožněno každé ze sedmi zastavení rozhýbat a ocitnout se tak uprostřed příběhu. Jako vzpomínku na Kelleyho alchymistickou dílnu si zájemci mohou za poplatek narazit vlastní pamětní minci s motivem sedícího Kelleyho. Autorem návrhu je scénograf Josef Koráb, na uvedení dílny do života se ale podílelo mnoho dalších, svým dílem přispěli i žáci Základní umělecké školy v Moskevské ulici. Otevřeno denně: (květen - září) 11-12:30 a 13-17 hod. Dne 8. a 9. srpna vstup zdarma.

Oblastní muzeum Most, www.muzeum-most.cz - Sbírky oblastního muzea se nacházejí v rekonstruovaných prostorách původního německého reálného gymnázia. Návštěvník mosteckého muzea má možnost zhlédnout tematické výstavy. Nachází se zde i biografická expozice baronky Ulriky von Levetzow, poslední lásky básníka Johanna Wolfganga Goetha. Muzeum je i pořadatelem výstav výtvarného umění. Nabízí stálé expozice přírodovědné, společensko-vědní a umělecko-historické mineralogie Krušnohoří, geologická minulost Mostecka, příroda severozápadních Čech, baronka Ulrika von Lewetzow, historický nábytek ze sbírek muzea, tematické výstavy. PROVOZNÍ DOBA út-pá 12-18, so-ne 10-18 hod. Ve dnech 7. a 8. srpna nabízí turistům zdarma návštěvu expozice Přírodou Krušných hor.

Podkrušnohorské technické muzeum, www.ptm.cz - Specifickým cílem muzea je vytvoření zóny průmyslových a technických památek podkrušnohorského regionu, zejména z oborů hlubinného a povrchového dobývání v hnědouhelných pánvích severozápadních Čech, úprava a užití uhlí, chemický průmysl, zvyky, obyčeje a tradice spojené s hornickou prací, životem a obnovou krajiny narušené důlní činnosti. Také je tu k vidění simulovaná štola s ukázkami těžebních metod a 3D projekcí, autentické modely z chemického a důlního průmyslu. PROVOZNÍ DOBA březen-říjen út-ne 9-16 hod. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu. UPOZORNĚNÍ - poslední prohlídka začíná v 15 hod. Expozice štola rudného dobývání je ve dnech 7. a 8. srpna zdarma.

Oblastní muzeum Chomutov, www.muzeum.cv.net - Dům Jiřího Popela z Lobkowicz - Palackého 86. Muzejní budova byla součástí jezuitské koleje založené v r. 1591 Jiřím Popelem z Lobkowicz. Pro potřeby muzea byla od 70. let upravována budova bývalého domu pro chudé studenty, později jezuitského a státního gymnázia. Výstavní sály slouží k prezentaci přírodovědných a etnografických sbírek V r. 2002 byla po rekonstrukci zpřístupněna vyhlídková Hvězdářská věž, užívaná jezuity jako observatoř. Dnes je v ní umístěna výtvarná expozice díla malíře Ilji Sainera. Budova radnice - Nám. 1. máje 1- Muzeum využívá historicky nejvýznamnější prostory staré radnice vzniklé z původního sídla řádu německých rytířů, zakladatelů města. Stavební proměny gotického řádového domu s kostelem na zámek, v průběhu staletí několikrát přestavovaný, přinesly neopakovatelnou kombinaci stavebních slohů, zachovaných autentických stavebních prvků, romantických zákoutí a překvapivých pohledů. Původní muzejní prostory, užívané od 30. let 20. století, byly v nedávné době propojeny novým točitým schodištěm s gotickým kostelem sv. Kateřiny, nejstarší stavební památkou z doby kolem r. 1260. Všechny prostory jsou využity pro stálé expozice a krátkodobé výstavy, pouze z malé části pro správu muzea. Otevírací doba: Budova radnice út-pá 10-17 hod., so 9-14 hod., ne 14-17 hod. Budova jezuitského gymnázia út-pá 9-17 hod. Dne 7. srpna vstup do obou budov zdarma.

Offroadsafari,www.offroadsafari.cz - Průvodce Martin Bareš pořádá expedice drsným krajem povrchových dolů, výsypek a fabrik. Představí vám okouzlující Krušné hory protkané štolami, třetihorní sopky Českého středohoří, stratovulkán Doupovských hor a mezi tím Mosteckou uhelnou pánev plnou obřích povrchových dolů a chemického průmyslu. Nikde nenajdete na malé ploše tolik zcela odlišných typů krajiny. Dobrodružnou formou vás seznámí s historií, současností nejdynamičtějšího regionu Evropy. Ukáže vám to, co v turistických průvodcích nenajdete. Vizuální zážitek doplním bohatým výkladem a životními příběhy místních obyvatel. Pro první čtyři zájemce pořádá Martin Bareš 7. srpna výpravu zdarma. Objednejte se na +420 605 231 697, nebo e-mailem Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Krušnohorská důlní, o. p. s., Prohlídková štola Lehnschafter, www.stolamikulov.cz - Organizace pracuje na průzkumu dolů Lehnschafter, Allerheiligen, Liebefrauen, Kreutz a Drei Könige již od roku 1989 a stále nejsou zcela zdokumentovány. Koncem roku 2012 se podařilo zprovoznit štolu Lehnschafter jako štolu prohlídkovou. Na zpřístupnění dalších částí komplexu se také pracovalo a jsou téměř připraveny ke spuštění provozu i štoly Allerheiligen a Liebefrauen. Tímto však snaha nadšenců z Krušnohorské důlní, o. p. s., nekončí. Další štolou, která je na seznamu památek a která bude také zpřístupněna, je štola Drei Könige. Zprovozněním všech štol vznikne v Mikulově ucelené centrum, které budete jinde jen těžce hledat. Otevírací doba po-pá10-18 hod., o víkendech začátky prohlídek 10, 12, 14, 16 hod. Přijeďte si prohlídnout, v jakých podmínkách kdysi horníci pracovali a projít si prohlídkovou štolu v pátek 7. 8. od 12 hod. pro prvních dvanáct přihlášených zdarma. Prohlídku rezervujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací