Pátek 20. říjen 2017
Svátek má Vendelín
Archivováno

Klášterec nad Ohří - Taneční festival na konci léta se koná již 9. rokem v termínu od 18. – 21.08. Jde o jakýsi průřez z toho, co se událo, na velkých i malých tanečních scénách, za uplynulou sezónu s pohledem do tanečního světa za hranice naší republiky.

Festival podporuje i vysoce kvalitní neprofesionální díla a dává prostor začínajícím choreografům. Večery jsou dramaturgicky koncipovány tak, aby si každý divák přišel na své.
Úvodní večer (18. 8.) patří osobitým autorům s vlastním nezaměnitelným výrazovým slovníkem, a to Petře Blau z Karlových Varů, Kateřině Šírkové s Radkem Mačákem a v závěru večera Haně Polanské Turečkové s Pražským komorním baletem.

Následující večer bude patřit jedněm z nejlepších studentů a absolventů taneční konzervatoře Duncancentre a HAMU Praha. Představení bude o pěti choreografiích a skýtá zajímavý zážitek o tom co se děje v hlavách, duších a srdcích mladých choreografů.

Čtvrteční večer je večerem tradičním. Patří neprofesionálním souborům současného tance v ČR, kde nechybí ani soubor místní základní umělecké školy, která festival organizuje. Letos půjde i o večer, kdy seminaristé letních dílen pod odborným dohledem nizozemského lektora Rocco Vermijs, tanečníka a choreografa předvedou práce vytvořené přímo během festivalu.

Každoročně je závěrečný večer večerem velkých jmen v tanečním světě. I letos tomu nebude jinak. Václav Kuneš a 420 people, soubor, který svou působnost rozšířil do celého světa a patří mezi top. Vysoká profesionalita a výjimečná interpretace je „know haw“ jejich skvělé práce úspěchu.           V gala večeru si připomeneme i smutné 70. výročí - Hirošima v podání Pražského komorního baletu choreografa Igora Ogouna. A výsledek rezidenčního pobytu side-specific představí opět studenti taneční konzervatoře Duncancentre.

Doprovodný program nabízí:
Diskuze s účinkujícími bezprostředně po představení na nádvoří Zámku v Klášterci nad Ohří
Letní taneční dílny s tanečníkem a pedagogem Rocco Vermijs/ 15. - 21. 8.
Tanec dětem - dětské taneční dílny s Renatou Bártovou/ 16. - 21. 8.
Fotografický seminář pod vedením Fotokroužku08 Kadaň/ 16., 18. a 21. 8.
Žonglování s poikami s Tomášem Poi Bartošem/ 17. - 21. 8.
Veřejná prezentace dílen/ 21. 8. v 15:30 u Saly terreny

Festival pořádá za podpory města Klášterce nad Ohří a Státního fondu kultury ČR a dalších. Základní umělecká škola Klášterec nad Ohří. Představení začínají od 20 hodin na nádvoří a jiných exteriérech Zámku Klášterec nad Ohří.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací