Sobota 19. září 2020
Svátek má Zita

Chomutovsko - Po deštivém a poněkud chladnějším začátku týdne se mraky rozplynuly a nám se tak znovu naskytl pohled na modrý oceán s plujícím zářivým ostrovem. A hřejivým, rtuť v teploměrech se vrátila do letních, vlastně skoro tropických hodnot. Tropy však na sebe nenechají dlouho čekat.

Nejdříve se ale ještě na skok vraťme do minulosti. Za nedávným deštivým a méně teplým počasím stála zvlněná, pomalu se pohybující studená fronta. Jako první do Česka přinesla bouřky, leckde intenzivní, které postupně přešly v trvalý a mnohde vydatný déšť. Maximální denní úhrny srážek se opakovaně pohybovaly mezi 50 až 70 mm, nikoli však v severozápadních Čechách, těm zvlněná studená fronta příliš pozornosti nevěnovala. Nejvíce u nás napršelo, díky bouřkám, hned v neděli, tzn. 2. srpna. Na Děčínsku spadlo až 26 mm, ve Varnsdorfu 24 mm, v Ústí nad Labem 20 mm... Nejsušším místem byly se 4 mm Klíny spolu s Mostem. „Dycky Most“ už holt vyšlo z módy.

A nyní zpět do budoucnosti:

PÁTEK 7. SRPNA: V noci, ráno, později odpoledne a večer jasno, přinejhorším skoro jasno, mezitím přechodně polojasno až oblačno, to druhé spíše ne, nicméně dešťových kapek se bát nemusíte. Nejvyšší odpolední teploty okolo 29 až 31 °C, nejnižší ranní teploty kolem 18 až 16 °C.

SOBOTA 8. SRPNA: V noci, ráno, dopoledne, k večeru a večer jasno, nic víc než jasno, v době od cca 13 do cca 19 hodin se trochu pohoní mráčky, čímž je míněno, že se z jasna stane polojasno, případně až oblačno (nepravděpodobné), a že se srážkami to bude stejně tak bledé jako o den dříve. Nejvyšší odpolední teploty okolo 30 až 32 °C, nejnižší ranní teploty kolem 18 až 16 °C.

NEDĚLE 9. SRPNA: Další slunný a žhavý den – obloha více méně po dobu všech 24 hodin zcela bezoblačná, více méně proto, že v odpoledních hodinách se na chvíli nějaký ten mráček darabáček zjevit může. Zahradu Vám každopádně nezalije. Nejvyšší odpolední teploty okolo 31 až 33 °C, nejnižší ranní teploty kolem 19 až 17 °C.

PONDĚLÍ 10. SRPNA: Beze srážek, slunečno (azuro nicméně ne), nejvyšší odpolední teploty okolo 30 až 32 °C, nejnižší ranní teploty kolem 19 až 17 °C.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací