Čtvrtek 9. červenec 2020
Svátek má Drahoslava

Chomutov - Chomutovští kriminalisté objasnili sérii krádeží originálních hliníkových kol s pneumatikami a dalších věcí. Ke krádežím docházelo na Chomutovsku od začátku tohoto roku až do současné doby. Pachatelé se zaměřovali zejména na vozidla zaparkovaná na ulicích.

Z některých z nich měli demontovat a odcizit originální hliníková kola včetně pneumatik. Na parkovištích po jejich akcích zůstala stát pouze auta na dřevěných špalcích. V jednom případě po takové demontáži kol spadlo vozidlo na zem, čímž došlo k poškození jeho prahu a v důsledku toho ještě k vyšší škodě než ze samotného odcizení.

2906policiecv2

Některá kola zmizela také po vloupání, a to z garáže a přístřešku na auto. Odtud měli pachatelé ze zaparkovaných vozidel odcizit i autorádia a zesilovač.

Vyšetřovatel v minulých dnech zahájil trestní stíhání sedmi mužů, kteří se na krádežích měli různou měrou podílet. Někteří z nich mají mít na svědomí kromě krádeží kol s pneumatikami také odcizení osobního vozidla, k němuž si měli dopomoci díky nalezeným klíčkům.

Kromě trestného činu krádeže se tři z mužů budou kvůli poničení prahu vozidla, které spadlo na zem, zodpovídat i z poškození cizí věci.

Způsobené škody byly předběžně vyčísleny na částku převyšující 200 tisíc korun.

Tři ze stíhaných osob byly v minulosti za majetkovou trestnou činnost již odsouzeny. Jeden z mužů, který byl dokonce více než dva roky za mřížemi, se tam nyní vrátil. Vyšetřovatel u něho totiž podal podnět ke vzetí do vazby a na jeho základě byl umístěn do vazební věznice. Stíhání ostatních probíhá na svobodě.

V případě odsouzení může některým ze stíhaných osob hrozit až pětileté vězení.

(mg)

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací