Pátek 7. srpen 2020
Svátek má Lada

Březno u Chomutova - Čas adventu a s ním spojených příprav na Vánoce začal v obci Březno 2. prosince. V podvečer se na náměstí postupně scházely skupinky místních občanů i těch přespolních a před 17. hodinou vše vypuklo.

Spirituály a koledy, které si připravila pěvecká skupina SILENTIUM24, potěšily každého, kdo dorazil. Ovšem hlavními aktéry byly opět děti z mateřské a základní školy. Letos naši malí umělci zazpívali koledy. Nechyběl ani stánkový prodej s různorodým zbožím. Převládaly samozřejmě typické vánoční pochutiny. Rodiče s dětmi a učitelky z mateřské, základní školy a školní družiny nabízeli své výrobky, mezi které patřila krásná adventní výzdoba na vánoční stoly.

Prokřehlé posluchače zahřála vydatná polévka, horký vánoční punč a v neposlední řadě i vřelé slovo pana starosty. Po roce byl opět vystaven dřevěný betlém, kam opět přibyly nově dvě sochy. Součástí betléma je i dřevěná zvonička, kde si děti mohly zazvonit na Ježíška. Hříšníci se vyhýbali peklu, které bylo v obležení čertovské moci. Nikdo mu nemohl uniknout, jelikož o jejich hříších vypovídala čertovská váha.

Zároveň nechyběl kvíz k 550. výročí povýšení obce na městečko, za kterou děti obdržely malou odměnu. Velkolepý ohňostroj, dobrá nálada a předvánoční atmosféra daly tušit, že Vánoce přicházejí. Tak šťastné a veselé…

Aktuálně

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací