Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Ústecký kraj - Posledních několik dnů se neslo ve znamení velké oblačnosti a vzhledem k aktuálnímu počasovému trendu i relativně vydatných srážek. Na vině byla znuděná, promiňte – zvlněná studená fronta, která nad střední Evropou a hlavně Českem strávila více než 60 hodin. Napršelo tolik, že z toho až tráva zezelenala. Na jak dlouho?

Nahlédněme nyní do meteorologického lógru a odhalme, co nás čeká a nemine ve zbytku tohoto týdne:

Čtvrtek 22. srpna: Nad značnou částí Evropy, přesněji řečeno na trase Keltské moře – západní Evropa – NDR – Pobaltí, se bude udržovat oblast vyššího tlaku vzduchu, podobně jako ve středu 21. srpna. A proto se již předposlední čtvrteční den meteorologického léta 2019 obejde jak beze srážek, tak oblačnosti. Tedy, v první polovině dne nepřekvapí trocha průsvitných oblaků vysokého patra a po obědě teoreticky nějaký ten osamělý cumulus anebo stratocumulus, povětšinou však lze čekat jasno, nic víc než jasno. Nejvyšší odpolední teploty okolo příjemných 20 až 24 °C.

Pátek 23. srpna: Střed oné oblasti vyššího tlaku vzduchu se posune více na východ, konkrétně do běloruského, plus minus, vzdušného prostoru. Česko se v důsledku toho ocitne na její jižní straně, což v praxi znamená suché východní až lehce jihovýchodní proudění. Výsledkem jest bezmezně modrá obloha, jinými slovy den zalitý sluncem. I když ne úplně, a to kvůli prostorově skromně řešené tlakové níži nad severem Itálie. Takže, v noci, ráno, dopoledne a prakticky po celé odpoledne jasno, k večeru a večer mraků od jihu trochu přibude. Ale aby z nich pršelo, to ne. Půjde totiž o mraky nacházející se v tzv. vysokém patře. Nejvyšší odpolední teploty okolo 22 až 26 °C, ráno v minimu kolem 13 až 9 °C.

Sobota 24. srpna: Příliv (vysoké) oblačnosti od jihu bude v noci na sobotu pokračovat, vlastně nejen v noci, nýbrž i v pozdnějších fázích soboty. Na dokonalé azuro tím pádem nedojde, nicméně totéž možno povědět o dešťových kapkách i chladu. Sobotní nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat okolo letních 24 až 28 °C, ráno v minimu nabídne teploty kolem 16 až 12 °C.

Neděle 25. srpna: A zase ty tropy! Vskutku, nedělní nejvyšší odpolední teploty zamíří k 26 až 30 °C, ráno v minimu kolem 18 až 14 °C. K tomu by mělo být převážně slunečno, doslovně jasno až polojasno, avšak s tím, že třeba model GFS předpokládá tvorbu přeháněk a bouřek. Je ale dosti pravděpodobné, že jde o mylný předpoklad. Tak jako tak teplo bude. A šmitec. Prakticky to samé se pak rýsuje na pondělí 26. srpna, jen s tím rozdílem, že denní maxima okolo 27 až 31 °C.

Výhled maximálních teplot na poslední prázdninový týden:

  • 26. srpen: 27 až 31 °C
  • 27. srpen: 28 až 32 °C
  • 28. srpen: 26 až 30 °C
  • 29. srpen: 25 až 29 °C
  • 30. srpen: 23 až 27 °C
  • 31. srpen: 27 až 31 °C
  • 1. září: Moc daleko...

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací