Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Jirkov – Že nevíte, kde mají draci své doupě a hlídají zakletou princeznu, která se stále usmívá? Zkuste se jít podívat do mateřinky Mašinka v Jirkově Na Borku. Od čtvrtka 21. června tam najdete obojí. Postarali si o to zaměstnanci společnosti ČEZ Teplárenská.

Na první pohled nepraktické trubky sloužící k odvětrávání šachty s tepelnými rozvody přeměnili v hezkou věc. A když jde o děti, tak jak jinak než v něco, co připomíná pohádku. „Chtěli jsme účel spojit s praktičností a estetikou tak, aby nové potrubí přirozeně zapadlo a splynulo s okolím. Proto jsme zvolili při výrobě nového odvětrání šachty pohádkové motivy. Respektive kolegy napadlo, že zahnuté trubky tak trochu připomínají dračí hlavy. Od první myšlenky pak už nebylo daleko k realizaci. Navíc celá kompozice je utvořena tak, že se šachta nebude zanášet nechtěným odpadem,“ říká František Pracný, manažer provozní jednotky Chomutov.

2206draci1

Miluše Handlová, vedoucí MŠ Pohádka, k tomu dodává: „Ze strany ČEZ Teplárenské to byl velice dobrý nápad a navíc i perfektně výtvarně zpracovaný. Dílo se hodí nejen do koloritu zahrady, ale i k našemu letošnímu celoškolnímu projektu, který jsme nazvali „Vraťme dětem svět pohádek“.

Na Chomutovsku v posledních dvou letech přerozdělila společnost mezi vybrané mateřské a základní školy kolem 130 000 korun. „Novinkou pak byl věcný dar v podobě výtvarných potřeb pro prvňáčky. Loňského září připadla naše volba na ZŠ Studentská v Jirkově. Letošní první zářijový školní den zde zavítáme s dárky do ZŠ Budovatelů,“ doplnil Generální ředitel ČEZ Teplárenské Petr Hodek.

2206draci4

 Některé děti z MŠ Mašinka v Jirkově se díky „zlatým“ korunkám a „ostrým“ mečům se štíty od ČEZ Teplárenské samy proměnily v pohádkové bytosti. Děvčata samozřejmě v zakleté princezny a chlapci ve statečné rytíře. Vpravo je povzbuzuje vedoucí mateřinky Miluše Handlová.   Foto: ČEZ, Ota Schnepp

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz