Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Ústecký kraj - Tepličtí kriminalisté se v pondělí už podruhé vrátili k lomu Vápenka u Lahoště, ze kterého koncem prosince ve spolupráci s hasiči vytáhli čtyři kradená auta. Sportovní potápěč totiž o víkendu našel pod hladinou další vozidlo, tentokrát se jednalo o Škodu Roomster bez registračních značek.

Škodovka byla z vody vytažena v pondělí kolem poledne. Kriminalisté nyní budou podle VIN kódu zjišťovat, zda se také jedná o kradený vůz.

Policisté už také vědí, kdo čtyři předchozí kradené automobily do lomu potopil. Krádeže má podle získaných důkazů na svědomí v minulosti 11krát trestaný 24letý recidivista, který se teprve koncem loňského září vrátil z vězení, kde si odpykával trest za předchozí majetkovou trestnou činnost. A neukradl jen čtyři auta nalezená v lomu, byl obviněn z celkem 10 krádeží vozidel a jednoho pokusu krádeže.

„Tři auta měl odcizit v Teplicích, dvě v Karlových Varech a další pak v Chomutově, Liberci, Mostě, Ústí nad Labem a v Německu. Specializoval se především na starší vozidla koncernu Volkswagen, podle vyšetřovatele ukradl ale i pět golfů, tři passaty, jeden ford a jednu dodávku,“ řekl k případu policejní mluvčí Daniel Vítek.

Všechna odcizená vozidla se policistům podařilo zajistit a budou vrácena majitelům. Kromě toho má recidivista na svědomí i tři vloupání do aut v Oseku, poškozeným způsobil celkovou škodu přes 220 tisíc korun.

Kriminalisté podezřelého muže minulý týden zadrželi a následně byl obviněn z přečinů krádeže, krádeže ve stadiu pokusu, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Na soud bude čekat ve vazbě. Hrozí mu až pětileté vězení.

1501autovapenka4

1501autovapenka3

1501autovapenka1

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz