Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Klášterec nad Ohří – Část Klášterce zůstala ve čtvrtek ráno ponořena do tmy. Hned v několika ulicích nešlo veřejné osvětlení. Výpadem způsobil porušený kabel, který navlhl, zkratoval a vyřadil jistič. Informuje o tom na svých webových stránkách klášterecká radnice.

Veřejné osvětlení v ranních hodinách nešlo v ulicích Petlerská, Lidická, Žitná, Luční, Ječná, Královéhradecká, 17. listopadu a Dlouhá. "Společnost, které má veřejné osvětlení ve své správě, byla vyzvána, aby neprodleně zjistila poruchu a následně ji odstranila. Podle sdělení společnosti se na opravě veřejného osvětlení již začalo pracovat," říká Emil Sadílek, vedoucí odboru místního hospodářství, dopravy a životního prostředí městského úřadu.

Závadu na veřejném osvětlení více ulic způsobila vlhkost, která se dostala do poškozeného kabelu. Došlo ke zkratu, který vyřadil hlavní jistič v rozvaděči, který posílá ovládací impulsy do ostatních rozvaděčů.

Závada by měla být už odstraněna, ale je možné, že ještě dojde k výpadku několika jednotlivých svítidel. Vyhledání případné další závady bude vzhledem k velikosti okruhu náročnější, proto firma žádá veřejnost o trpělivost.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz