Neděle 7. březen 2021
Svátek má Tomáš

Chomutov - Návštěvníci chomutovské nemocnice mohou zhlédnout putovní výstavu k desetiletí Krajské zdravotní, která je umístěna v přízemí budovy „B“ (vstupní chodba). Výstava na 20 panelech představuje významné momenty z desetileté historie Krajské zdravotní, jež je v současnosti největším poskytovatelem zdravotní péče v Ústeckém kraji a patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice.

V úvodu vernisáže jménem představenstva Krajské zdravotní všechny přítomné přivítal místopředseda představenstva společnosti Mgr. Radek Scherfer. „Výstava, která doputovala do chomutovské nemocnice, je průřezem všeho důležitého, co se v Krajské zdravotní za její působení odehrálo a co se udělalo pro obyvatele Ústeckého kraje. Na fotografiích ve stojenech jsou vidět úspěchy, investice, za což bych chtěl poděkovat našemu jedinému akcionáři, kterým je Ústecký kraj a bez jehož významné podpory bychom se neobešli,“ řekl Mgr. Radek Scherfer.

Generální ředitel Krajské zdravotní Ing. Petr Fiala připomněl výhody pro jednotlivé nemocnice ve správě Ústeckého kraje sloučením do jednoho celku. „V jeden čas to v chomutovské nemocnici vypadalo, že bude muset omezit zdravotní péči. Například jí nebyla připsána onkologická péče. To se podařilo napravit a dnes máme v Krajské zdravotní dvě spolupracující Onkologická oddělení v ústecké Masarykově nemocnici, kde máme Komplexní onkologické centrum, a v chomutovské nemocnici, s nejmodernějším, plně funkčním vybavením, dvěma lineárními urychlovači v každé z nich. Rovněž musím připomenout modernizaci nukleární medicíny jako spolupracujícího oboru. Také bych chtěl poděkovat zdravotnickému personálu za jeho práci, bez něhož by byly veškeré investice a nákupy přístrojů k ničemu,“ uvedl Ing. Petr Fiala, který ve svém proslovu zmínil i další investice v chomutovské nemocnici, například nedávnou modernizaci Mamodiagnostického centra.

Ředitelka zdravotní péče chomutovské nemocnice MUDr. Irena Voříšková, poděkovala celému vedení Krajské zdravotní za podporu. „Pevně věřím, že modernizace naší nemocnice a našich zdravotnických pracovišť bude i nadále pokračovat,“ řekla MUDr. Irena Voříšková.

Hlavní setra chomutovské nemocnice Mgr. Anna-Marie Malá poblahopřála desetileté „slečně“ Krajské zdravotní za všechny místní zdravotníky. „Věřím, že Krajská zdravotní bude i díky chomutovské nemocnici prestižním zdravotnickým zařízením v České republice,“ dodala Mgr. Anna- Marie Malá.

Společnost spravuje pět největších nemocnic v kraji

Krajská zdravotní vznikla 1. září 2007 transformací pěti nemocnic do jednoho celku. O vytvoření této zastřešující společnosti rozhodlo Zastupitelstvo Ústeckého kraje. Transformace přinesla významnou změnu zabezpečení zdravotní péče v Ústeckém kraji. Ústecký kraj je jediným akcionářem Krajské zdravotní, a. s. Ve věcech jediného akcionáře rozhoduje v působnosti valné hromady společnosti Rada Ústeckého kraje.

Pět nemocnic, spadajících v době před transformací coby samostatné subjekty pod kompetenci Ústeckého kraje, se z příspěvkových organizací stalo odštěpnými závody Krajské zdravotní, a. s. Konkrétně se jedná o Nemocnici Děčín, Masarykovu nemocnici v Ústí nad Labem, Nemocnici Teplice, Nemocnici Most a Nemocnici Chomutov. S ohledem na geografické rozmístění v regionu tvoří nemocnice Krajské zdravotní, a. s., páteřní osu zdravotnických zařízení pro celý Ústecký kraj.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací