Sobota 25. červen 2022
Svátek má Ivan

Klášterec nad Ohří – Kamerový systém městské policie v Klášterci nad Ohří významně pomohl k vyřešení případu přepadení pobočky banky ve městě. K tomu došlo na začátku srpna. Podrobnosti k případu sdělili v úterý dopoledne představitelé města, strážníků i místní Policie ČR.

Pobočku banky v Petlérské ulici v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku přepadli dva neznámí pachatelé dne 2. srpna 2017 v odpoledních hodinách a pod pohrůžkou použití střelné zbraně požadovali finanční hotovost. Poté, co peníze získali, z banky odešli.

Vyšetřování případu si převzal speciální policejní tým složený z kriminalistů Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje a územního odboru Chomutov, který případ objasnil. O tom informovali policisté již v minulém týdnu.

„Zajišťovali jsme záznamy z kamer města i soukromých subjektů. Nejlepší výstupy přitom byly z městského kamerového systému,“ uvedl v úterý zástupce vedoucího obvodního oddělení Policie ČR v Klášterci nad Ohří Milan Kučera. Na některých záběrech byly podezřelé osoby i vozidla.

Z účasti na trestném činu loupeže byli obviněni tři muži z Chomutovska ve věku 31 až 37 let. Všichni obvinění jsou stíháni vazebně; na svědomí mají i další násilnou a majetkovou trestnou činnost.

Původní kamerový systém v Klášterci nad Ohří pochází z let 2006 až 2007, průběžně je modernizován. „Aktuálně máme jedenáct kamerových bodů,“ sdělil Petr Hörbe, velitel Městské policie Klášterec nad Ohří. Výstup z kamer jde na dvě pracoviště: K dispečerovi strážníků a na Policii ČR.

Do budoucna by radnice ráda viděla kamerový systém rozšířený i o kamery hlídající příjezdy a výjezdy z města ve směru na Chomutov a Karlovy Vary. „Bylo by to významnou pomocí,“ řekl starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd. Městská policie na rozšíření pracuje, vzhledem k tomu, že silnice ale není v majetku města, jde o složitý správní proces.

Kamery ale nepomohly jen k dopadení pachatelů loupeže. Zaznamenávají také podomní prodejce, což odporuje místní vyhlášce, usvědčují pachatele majetkových trestných činů, mohou být užitečné i lidem v nouzi.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz