Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar
Archivováno
I když na první pohled připomíná streetworkoutové hřiště u ZŠ v Radonicích spíše elegantní dětskou prolézačku, jedná se o důmyslné zařízení pro posilování celého těla pod širým nebem. Po přidání všech možných doplňků na něm může cvičit za odborného dohledu proškoleného pedagoga 12 až 15 dětí najednou. Praktické ukázky cvičení předvedli David Holzer a Jakub Strakoš, iniciátoři projektu. Foto: Ota Schnepp

Chomutovsko - První školení v rámci sportovního projektu „Sport a pohyb dětem“ mají za sebou pedagogové, mezi jejichž priority patří výuka tělesné výchovy, a také trenéři z Atletického klubu Chomutov. Sešli se přitom v Radonicích u Kadaně, kde bylo také u tamní základní školy v rámci projektu zprovozněno první ze streetworkoutových hřišť na Chomutovsku.

 Na realizaci školení, vybavení hřišť sportovními pomůckami a speciální trička pro cvičící přispěla Nadace ČEZ 250 tisíci korunami.

„Jsme velmi rádi, že se nám podařilo díky Nadaci ČEZ a dalších zrealizovat tento významný sportovní projekt. Umožní totiž námi proškoleným lektorům, tedy pedagogům a trenérům, bojovat proti pohybové negramotnosti dnešní mládeže a jednostranně zaměřeným tréninkům, které následně způsobují zdravotní problémy dětí,“ říká David Holzer, který je s Jakubem Strakošem a také Lenkou Krutilovou hlavním iniciátorem projektu. Coby bývalí gymnasté přitom úspěšně reprezentovali Českou republiky ve sportovním aerobiku.

Vzdělávací program „Sport a pohyb dětem“ získal i akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. V Radonicích se tak pedagogové a trenéři učili nejen tomu, jak mají správně provozovat funkční trénink s dětmi a mládeží, ale také se dozvěděli řadu informací o zdravé výživě a psychologii sportujících dětí. „Protože nejen zdravé tělo, ale i zdravý duch dělají děti šťastné a spokojené,“ dodává garant a lektor kurzu David Holzer.

Jeho slova potvrdil i jeden z pozvaných hostů, poslanec Parlamentu ČR Jaroslav Krákora: „Jako pediatr dobře vím, co v případě dětí znamenají slova zdravá výživa a sportovní aktivita. Bohužel v dnešní době obojího ubývá. Nesprávná životospráva a trávení času u počítačů místo pohybu venku, jsou příčinou, že stále více dětí trpí obezitou. Proto více než oceňuji aktivitu Sport a pohyb dětem.“

Další centra v Chomutově

Kromě radonického budou v dohledné době zprovozněna další streetworkoutová centra v Chomutově. Dočkají se jich místní atletický klub, gymnázium a ZŠ Duhová cesta. Mimo severní Čechy pak bude podobný projekt realizován společně s Atletickým klubem Hvězda v Pardubicích. „Tyto zjednodušeně řečeno posilovny pod širým nebem velice rychle a úspěšně doplnily naši velikou rodinu dětských, sportovních a multifunkčních Oranžových hřišť o zcela nový typ sportoviště. Jsme rovněž rádi, že klasickým slovům „ve zdravém těle, zdravý duch“ se opět vrací jejich smysluplnost v podobě funkčního tréninku s dětmi a mládeží. Proto Nadace ČEZ podporuje i realizaci streetworkoutových hřišť,“ uzavřela Michale Ziková, ředitelka nadace.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací