Pátek 29. květen 2020
Svátek má Maxmilián

Chomutov - Další radost z čerstvě narozených mláďat prožívají chovatelé v chomutovském zooparku. Tentokrát hned několikrát znásobenou, ve výběhu vzácných jelenů bucharských totiž přivedly na svět potomky čtyři dospělé laně z pěti chovaných. 

První mládě se narodilo 29. května, poslední pak 12. června. Jde o dva kluky a dvě slečny, každé ze čtyř mláďat má jinou matku. „Poslední samice je ještě hodně mladá, takže pro letošek je to zřejmě definitivní číslo,“ dodává k tomu vedoucí zoologie Miroslav Brtnický.

Odchov mláďat je teprve na začátku a stát se může ještě leccos. V zooparku si ale pochvalují už samotný fakt, že chovaná skupina jelenů a laní je sžitá a mláďata jsou pravidelným jarním dárkem. „Loni byly tři, letos čtyři. A doufáme, že za rok budou další,“ potvrzuje zoolog.

1706jeleni1

Chomutovské stádo teď čítá čtrnáct zvířat včetně sedmi mláďat z letošního a loňského roku. Zoopark teď bude hledat jiné zahrady, kam by mohl mladé kopytníky umístit. V České republice ani Slovensku je však nikdo jiný nechová a v rámci evropské organizaci EAZA je má pouze deset zoologických zahrad. Na konci roku v nich bylo chováno jen 57 jedinců.

Chomutovská zoo dokonce vede evropskou plemennou knihu jelena bucharského.

1706jeleni2

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací