Sobota 10. duben 2021
Svátek má Darja

Klášterec nad Ohří - Od 15. března do konce měsíce bude na území města Klášterce nad Ohří probíhat plošná deratizace kanalizačních sítí. Účelem deratizace je snížit počet populací hlodavců ve městě.

Návnady pro hubení potkanů jsou kladeny zejména do otvorů, kde hlodavci hnízdí a nejsou domácím zvířatům volně přístupné. Přesto radnice doporučuje chovatelům (především psů a koček), aby v tomto období zamezili volnému a nekontrolovanému pobíhání domácích zvířat.

„Vyzýváme tímto vlastníky nebo správce objektů (tj. rodinných domů, bytových domů, restaurací, obchodů, provozoven atd.), horkovodů, kontrolních šachet apod. k součinnosti a provedení deratizace na svých nebo svěřených objektech pro zajištění vyšší účinnosti,“ stojí na webu města.

K omezení výskytu škodlivých a epidemiologicky významných hlodavců můžeme sami přispět tím, že nebudeme vylévat zbytky jídel a tuků do kanalizace, vyhazovat zbytky jídel do kontejnerů, odkládat odpady mimo popelnice a na veřejná prostranství.

Hlášení o zvýšeném výskytu hlodavců můžete podávat po celý rok prostřednictvím webového formuláře.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací