Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Chomutov – Rada města rozhodla o prodloužení splatnosti nájemného v nebytových prostorách, které jsou v majetku města Chomutova a společnosti Chomutovská bytová.

„Podnikatelé, kteří museli své provozovny z nařízení vlády uzavřít, si mohou splacení nájemného za měsíce březen a duben zatím odložit o tři měsíce. Rozhodnutí o odložení plateb je momentálně nejrychlejší opatření ve prospěch podnikatelů a živnostníků, které v tento okamžik můžeme udělat. Velmi pravděpodobně nebude konečné, ale i my musíme vyčkat na způsob kompenzací od státu,“ uvedl Marek Hrabáč, primátor statutárního města Chomutova.

Rada města rozhodla o prodloužení splatnosti nájemného a pachtovného o 3 měsíce, splatného v měsíci březnu a dubnu 2020, za užívání prostor ve vlastnictví statutárního města Chomutova přenechaných do užívání fyzickým či právnickým osobám, které ke dni 13. března 2020 provozovaly v provozovnách umístěných v těchto prostorách živnost a zároveň na základě Usnesení Vlády České republiky ze dne 14. března 2020 číslo 211 o přijetí krizového opatření přerušily v provozovnách dle písmene a) provoz.

Stejným způsobem bude ke svým nájemcům z řad podnikatelů a živnostníků přistupovat také Chomutovská bytová, a.s.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací