Středa 27. květen 2020
Svátek má Valdemar

Most – Byly by to další lidské životy, které by v tomto silničním úseku vyhasly. Již několik chodců zaplatilo svým životem za přebíhání čtyřpruhové silnice číslo 13 v úseku od benzínek na úrovni chánovského sídliště až za vlakové nádraží. V neděli večer hrozila vážná nehoda dalším lidem.

Osobní automobil jede zhruba osmdesátikilometrovou rychlostí ve směru od Bíliny na Most. V tu chvíli se mezi benzínkami, které jsou po obou stranách silnice, ze tmy náhle vynořují dvě postavy. Řidič dupe na brzdu, zasahuje systém ABS a dvojice stíhá dobíhat k okraji vozovky. Vše se obešlo bez zranění, ale jen díky pohotové reakci šoféra, kterému druhý z chodců doslova skočil před auto.

Neuvážené jednání má dvě roviny: Na této silnici nemají chodci co dělat a i kdyby ano, ani jeden z nich neměl povinné reflexní prvky. S nimi by byli vidět daleko dopředu a projíždějící řidiči by o případném nebezpečí věděli mnohem dříve. Život může zachránit i taková drobnost, jako je použití reflexního pásku.

Policisté se při preventivních akcích na chodce zaměřují. Učinili tak v Ústeckém kraji i v předminulém týdnu. Pravidla silničního provozu porušilo 40 chodců a policisté jim udělili pokuty v celkové výši 8 300 korun.

Tvořte i vy s námi aktuální zpravodajství pro ostatní čtenáře. Máte čerstvé informace z provozu na našich silnicích? Napište nám, pošlete nám fotku či video na WhatsApp 737 058 283, do zpráv na Facebooku či mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Děkujeme.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací