Úterý 7. červenec 2020
Svátek má Bohuslava

Vejprty - Ústečtí kriminalisté šetří tragický požár ve Vejprtech jako obecné ohrožení z nedbalosti. Na místě spolupracují s vyšetřovateli požárů Hasičského záchranného sboru.

O požáru jsme informovali ZDE. Při požáru zemřelo osm lidí a tři desítky osob byly zraněny. Zraněn byl i jeden zasahující policista. V současnosti probíhá ohledání místa události ve spolupráci s hasiči.

1901pozarkz1

Foto: HZS ČR

"Hrozná tragédie ve Vejprtech v domově důchodců, je mi to moc líto a chtěl bych vyjádřit nejhlubší soustrast všem pozůstalým. Mluvil jsem s policejním prezidentem a velitelem hasičů, ti dělají maximum," uvedl k tragédii premiér Andrej Babiš.

"Obec Vejprty se dnes probudila do tragického rána. Požár v domově pro osoby se zdravotním postižením po sobě zanechal 8 obětí. Je mi to hrozně líto a všem pozůstalým bych chtěl vyjádřit upřímnou soustrast. Děkuji hasičům, záchranářům a policistům za práci, kterou na místě odvádějí," uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

"Oceňuji rychlý a profesionální zásah všech složek krajského integrovaného záchranného systému (IZS) a členů Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Vejprty," uvedl na adresu zásahu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který se osobně vypravil na postižené místo v odpoledních hodinách.

Již během dopoledne byl na místě přítomen 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika, který poděkoval starostce města Vejprty Jitce Gavdunové za její přístup a prvotní kroky. "V tuto chvíli má Ústecký kraj k dispozici 24 volných míst ve svých příspěvkových organizacích, které může okamžitě nabídnout k zajištění ubytování pro klienty domova. Chtěl bych také poděkovat za vlnu solidarity v podobě nabídek ze strany Karlovarského kraje a dalších krajů."

Jednání BRÚK se zúčastnili rovněž předseda české vlády Andrej Babiš, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová a ředitel krajské pobočky Úřadu práce ČR Radim Gabriel. Hasičský záchranný sbor zajišťuje v tuto chvíli sanaci objektu po uhašení požáru, Policie ČR vyrozumívá pozůstalé. Složky krajského IZS zajišťují rovněž psychologickou pomoc klientům i zaměstnancům domova.

Rada Ústeckého kraje projedná poskytnutí finanční pomoci z Fondu pro mimořádné události.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací