Čtvrtek 11. srpen 2022
Svátek má Zuzana

Chomutov - Městská policie v Chomutově významně pomohla s dopadením muže, který je podezřelý z přepadení banky na náměstí 1. máje.

Když došlo k přepadení, dostali všichni chomutovští strážníci ve službě podrobný popis muže, který má mít pokus o loupež na svědomí. Hlídky během své kontrolní činnosti takového muže skutečně nalezly. Když si ověřili, že jde o hledanou osobu, omezili jej na osobní svobodě a přesvědčili se, zda není ozbrojen. Podezřelý byl předán Policii ČR.

K přepadení došlo 19. prosince. Muž během svého počínání nikoho v tomto peněžním ústavu nezranil a ani se mu nepodařilo si odnést finanční hotovost. Muž pobočku banky přepadl krátce před půl desátou dopoledne. „Obsluze u přepážky ukázal lísteček, kde měl napsáno, že požaduje vydání finanční hotovosti. Když se ho pracovnice zeptala, zda opravdu chce peníze, vzal lísteček zpět a z banky odešel,“ popsala přepadení policejní mluvčí Marie Pivková. Pachatel u sebe neměl žádnou zbraň, nikdo nebyl zraněn.

„Jde o muže, který byl v minulosti již trestán pro majetkovou trestnou činnost. Nyní na něj čeká obvinění z loupeže. Za uvedené jednání mu v případě odsouzení hrozí až desetileté vězení,“ doplnila Pivková.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz