Úterý 28. červen 2022
Svátek má Lubomír

Jirkov - Krásný, zdravý a přitom vhodný k pokácení. Jirkovští lesáci hledají strom, který by na Vánoce zdobil hlavní náměstí.

Nejprve pátrají ve městě a okolních vesnicích. Pokud by se tady žádný vhodný nenašel, tak vyberou strom z lesa. Najít vhodný letošní vánoční strom, který o adventu ozdobí jirkovské náměstí, může pomoci i široká veřejnost. „Pokud by někdo věděl o vhodné jedli, smrku nebo douglasce, může nám dát tip,“ říká Jaromír Fiala, ředitel Městských lesů Jirkov. Kontakt na něj je 606 602 245.

Stromy mimo les mají většinou krásné větve ze všech stran, protože rostou samostatně. Zároveň ale není možné uříznout jakýkoli strom. „V podobných případech se kácení povoluje jen tehdy, pokud strom prokazatelně poškozuje sousední stavbu,“ upozorňuje Zlata Vančurová, referentka životního prostředí z Městského úřadu v Jirkově. Pár tipů už radnice měla, ale žádný ze stromů nebylo možné pokácet.

Původně měly Městské lesy přislíbený už z loňska strom z areálu místní firmy, ta si to ale nakonec rozmyslela. Pokud nenajdou vhodný strom ve městě či okolí, vyberou strom z lesa. „Tam je to ale vždycky trochu složitější. Doprostřed lesa se nedostaneme s technikou a u cest zase nebývají stromy tak hezké,“ říká Fiala s tím, že náročnější a dražší je také doprava.

Vánoční strom chtějí lesáci na náměstí přivézt 1. prosince. Slavnostní rozsvícení vánoční výzdoby spojené s programem a ohňostrojem je pak naplánované na úterý 5. prosince.

 

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz