Neděle 7. březen 2021
Svátek má Tomáš

Chomutov - Přibližně 140 návštěvníků si nechalo v pátek 23. června bezplatně a bez objednání lékaři vyšetřit pigmentová znaménka na Kamencovém jezeře v Chomutově. Akci „Když se chceš opalovat, musíš se chránit“ uspořádalo u jezera Kožní oddělení chomutovské nemocnice.

„Ze sto čtyřiceti lidí, které jsme vyšetřili, jsme deseti doporučili návštěvu ordinace, abychom znaménko vyndali a potvrdili, že se nejedná o kožní nádor. Běžně je počet nových nádorů u pacientů asi 15 na 100 000 obyvatel. V Česku je zvýšený počet objevených nádorů u dívek a žen ve věku od 10 do 29 let,“ informovala primářka kožního oddělení chomutovské nemocnice Radka Neumannová.

Hlavním smyslem akce bylo upozornit na stoupající počet lidí, u nichž se vyskytl zhoubný kožní nádor. „Pozitivní je, že nestoupá počet těch, kteří na zhoubné nádory kůže umírají,“ dodala MUDr. Radka Neumannová.

Dermatologové u jezera lidem také radili, jak se správně chránit před slunečním zářením, jak provádět samovyšetření kůže a jak poznat kožní nádorové a přednádorové změny. Pro všechny, kteří bezplatné vyšetření podstoupili, byly připraveny vzorky opalovacích krémů s UV filtrem.

Aktuálně

Lidé

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

© 2012 - 2018 | E-chomutovsko.cz | Linelab.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací