Čtvrtek 23. listopad 2017
Svátek má Klement
Archivováno

Chomutovsko - V neděli vrcholila v České republice vlna veder, za kterou stál velmi teplý vzduch původem až z Afriky. Hned v úvodu nového týdne však počasí ovlivní oblast nižšího tlaku vzduchu, slunečnou oblohu vystřídá oblačnost a srážky.

pocasí207

Jižní proudění se změní na východní až severovýchodní, nicméně suchý pevninský vzduch se snadno prohřívá a ochlazení tak nebude nikterak výrazné. V Česku patřily v neděli k nejteplejším místům Doksany s více než 35°C, ani Chomutovsko však nezůstávalo příliš pozadu. Mezi patnáctou až osmnáctou hodinou odpolední zamířila teplota vzduchu až k 33°C, přičemž na přímém slunci bylo více než 40°C. V centrech měst pak teploměr díky zástavbě ukazoval ještě o několik stupňů více.

Lépe než ve Středomoří

V praxi to znamená, že jsme se u nás na severozápadě Čech dočkali teplejšího počasí než ve Středomoří. Takový Split naměřil lehce přes 30°C, řecký Rhodos okolo 15. hodiny hlásil rovných 30°C (v 18 hodin tu bylo 29.6°C), dokonce i v Káhiře bylo chladněji, a to o zhruba 1°C.

Co hlásí meteorologové?

V pondělí bude ještě poměrně teplo. Odpolední hodnoty by se měly pohybovat kolem 26 až 28°C, během celého dne je však nutné počítat s bouřkami či přeháňkami, které budou přechodně citelněji snižovat teplotu vzduchu. Vítr po celý den zůstane mírný s rychlostí do 11 km/h, v bouřkách dočasně zesílí.

V úterý bude obdobně, silnější srážky se přesunou více k jihovýchodu. Přes den počítejte s převládající polojasnou až oblačnou oblohou, opět se mohou objevit i přeháňky. Denní maxima hlásí meteorologové kolem okolo 25°C, dopoledne 18 až 20°C. Vítr oproti pondělku trochu zesílí, bude dosahovat rychlosti do 21 km/h.

Aktuálně

Sport

Co se chystá

Zajímavosti

Ústecký kraj

© 2012 - 2017 | E-chomutovsko.cz | Sushenka.cz

Webové stránky skupiny používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací